Pielęgnacja długich włosów – zabiegi kosmetyczne i odpowiednia dieta

Włosy występują na powierzchni skóry. Tylko u ssaków. Każdy włos zbudowany jest kreatyny. Jest to grupa nierozpuszczalnych w wodzie białek. Białka mają wysoką odporność na czynniki fizyczne i chemiczne. Owłosienie ciała człowieka odgrywa rolę ochronną. Obecnie fryzury to ważny element autoprezentacji.

Jak dbać o długie włosy?


Pielęgnacja długich włosów ze względu na wiek włosów wymaga odpowiednich zabiegów. Należy, poświęć im sporo uwagi. Długie włosy są podatne na złamania. Końcówki mogą być rozdwojone i wymagają intensywnej pielęgnacji. Pamiętajmy, aby nie obciążać dodatkowo długich włosów.

Kosmetyki do włosów długich


Pielęgnacja długich włosów to prawdziwe wyzwanie. Po każdym myciu włosów stosujemy balsam ochronny a. raz w tygodniu, nakładamy na włosy specjalistyczną odżywkę. Kosmetyk nakładamy od połowy długości włosów. Preparaty pielęgnacyjne do włosów nie nakładamy bezpośrednio na skórę głowy. Maski do włosów i odżywki stosujemy regularnie. Nigdy nie spinamy mokrych włosów. Gumka lub spinki mogą uszkodzić strukturę włosa. Gorące powietrze suszarki do włosów, również może je uszkodzić.

Włosy myjemy tylko w letniej wodzie. Letnia woda zamyka łuski włosa. Pozwólmy włosom swobodnie i naturalnie wyschnąć. W innym wypadku staną się kruche i łamliwe. Używamy szczotki tylko z naturalnego włosia. Szczotki wykonane z naturalnego włosia delikatnie rozczesują włosy. Nie szarpią włosów. Masują skóry głowy. Na rynku dostępne są szczotki z włosia borsuka oraz dzika. Koszt zakupy szczotki to pięćdziesiąt pięć złotych. Szczotki, możemy kupić w sklepach stacjonarnych i hurtowniach fryzjerskich. Przy zakupie odżywek i szamponów do pielęgnacji włosów nie kierujemy się tylko reklamą. Zwracajmy uwagę na skład. Najlepiej zakupić profesjonalne produkty na bazie naturalnych składników. Zawsze kierujemy się potrzebami naszych włosów. Unikamy stosowania prostownicy i lokówki.


Ważnym czynnikiem, który wpływa na kondycję naszych włosów jest dieta. Ryby morskie, chude mięso, warzywa, nabiał, to porcja witamin i cennego białka. Kwasów tłuszczowe są niezwykle istotne w diecie. Wszystko wpływa na stan naszych włosów. Każda zmiana w organizmie. Unikajmy stresu i złych nawyków żywieniowych. Kosmetyki do pielęgnacji włosów możemy przygotować samodzielnie. Imbir sprawi, że nasze włosy będą rosnąć szybciej. Surowe żółtka jajek nawilżą włosy. Awokado, banan i miód przyspieszą regenerację.


Piękne i długie włosy to wyznacznik atrakcyjności. Pielęgnacja długich włosów sprawi, że będą zdrowe i pełne blasku. Zdrowe włosy prezentują się dobrze w każdej fryzurze.

Redakcja ravel.com.pl