Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta

Jak znaleźć najlepszy preparat z magnezem?

Data publikacji 22 września 2020

Po preparaty z magnezem sięga wiele osób. Nic dziwnego. Żyjemy bowiem w bardzo stresujących czasach, nieprawidłowo się odżywiamy i przez to często narażamy się na niedobór tego składnika. Zatem jak znaleźć najlepszy magnez? Który produkt dostarczy jego odpowiednią dawkę? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Po pierwsze dieta

Oczywiście produkt z magnezem nie może zastąpić prawidłowego odżywiania. Przede wszystkim należy postawić na odpowiednią dietę, bogatą w ten składnik. Można go znaleźć w takich produktach, jak orzechy, pestki dyni, migdały, czekolada, kasza, fasola i inne rośliny strączkowe. Jeżeli to nie wystarczy i zauważymy u siebie symptomy niedoboru magnezu, należy sięgnąć po odpowiedni produkt. Co może świadczyć o niedoborze? Z reguły są to kurcze, mrowienie rąk i nóg, nerwowość, drażliwość, zaburzenia snu, drżenie powiek, a nawet wahania nastroju. Oczywiście każdy ruch, związany z przyjmowaniem preparatów, zawierających magnez warto dodatkowo skonsultować ze swoim lekarzem. Powyższe objawy mogą bowiem oznaczać nie tylko niedobór magnezu, ale i wiele innych, poważnych schorzeń.

Produkt o dobrym składzie

Najlepszy magnez, a właściwie najlepszy preparat farmakologiczny z magnezem powinien posiadać odpowiedni skład. Warto przeczytać ulotkę i zweryfikować, co kryje się w danym produkcie. Na pewno zawartość magnezu powinna kształtować się przynajmniej na poziomie 50 mg na 1 tabletkę. Warto jednak postawić na preparaty, oferujące około 100 mg jonów magnezu na tabletkę. Należy natomiast ostrożnie podchodzić do preparatów wieloskładnikowych. Zasadniczym elementem preparatu powinny być jony magnezu. Ewentualnie akceptowalny jest dodatek witaminy B6 w postaci pirydoksyn chlorowodorku.

Lek kontra suplement


Najlepszy magnez to ten, sprzedawany w formie leku, a nie suplementu diety. Zadaniem tego pierwszego jest bowiem leczyć, a zatem pomóc osobom, borykającym się z problemem niedoboru magnezu i jego kiepską wchłanialnością. Z kolei suplementy są przeznaczone dla zdrowych osób, które tylko uzupełniają swoją dietę o określone składniki. Leki są godne zaufania, ponieważ przed wprowadzeniem ich na rynek przechodzą szereg różnych badań. Każda kolejna partia leków podlega też szczegółowej kontroli.  W stosunku do suplementów diety te wymogi nie są aż tak restrykcyjne. Suplementy diety nie zawsze posiadają też ulotkę, w której zawarte są szczegółowe informacje na temat właściwego dawkowania, możliwych dziłaniach niepożądanych oraz przeciwwskazaniach.

Sukienki na jesień

Redakcja ravel.com.pl

Nasza strona to niezwykła mieszanka inspiracji, praktycznych wskazówek i najnowszych trendów w dziedzinie lifestyle'u, zdrowia, urody, mody i diety. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby pielęgnować swoje ciało i duszę, od porad dotyczących zdrowego stylu życia po wskazówki dotyczące modowych trendów i pielęgnacji urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?