Wszystko o opalaniu natryskowym
Data publikacji 9 lutego 2020Natryskowe opalanie to jedna z bezpieczniejszych metod uzyskania brązowej skóry. Jego efekt jest natychmiastowy, a wpływ na skórę niesie ze sobą mnóstwo zalet.
Opalanie natryskowe zyskuje na popularności. Coraz częściej wybieramy tę właśnie metodę opalania. Coraz większa świadomość chorób związanych z promieniowaniem słonecznym i szkodliwy wpływ na nasze zdrowie decyduje o rezygnacji w popularnego solarium.
Na czym polega opalanie natryskowe?
Opalanie tą metodą polega na nałożeniu na ciało specjalnej mgiełki. Ma zapewnić ona nie tylko zmianę koloru, ale działa kojąco na skórę. Nawilża i nie powoduje przebarwień, jak to się dzieje w przypadku zastosowania tradycyjnych samoopalaczy. Zabieg wykonuje się w gabinecie kosmetycznym w specjalnej kabinie. Trwa około pół godziny.
Efekt opalania natryskowego
Jednak aby efekt był spektakularny, należy ciało odpowiednio przygotować. Dzień przed zabiegiem najlepiej wydepilować całe ciało, a bezpośrednio przed wizytą nie wolno stosować żadnych kosmetyków. Dotyczy to również twarzy. Należy zrezygnować również z antyperspirantów i perfum. Trzeba również ubrać ciemną bieliznę, gdyż jasna z pewnością ulegnie zabrudzeniu. Profesjonalne gabinety często oferuję komplet bielizny jednorazowej. Czasem istnieje możliwość opalania nago, jednak należy się upewnić, zanim umówimy się na opalanie.
Po samym zabiegu należy odczekać z kąpielą minimum kilka godzin. Dwa razy dziennie należy nawilżać skórę balsamem, a peelingi trzeba odstawić na dwa tygodnie. Wizyta na basenie, gdzie woda jest chlorowana, sauna i zbyt mocne pocieranie skóry ręcznikiem ma znaczący wpływ na jakość i długość koloru opalenizny.
Są jednak wyraźne przeciwwskazania dla osób z łuszczyca, z alergiami skórnymi, z wypryskami, z astmą i nadmierną potliwością.
Metoda może być stosowana nawet u kobiet w ciąży. Korzystają z niej mężczyźni i kobiet. Polecana jest szczególnie dla osób o jasnej karnacji, które ze względu na wrażliwość na promieniowanie słoneczne nie mogą zażywać dłuższych kąpieli słonecznych. Ponadto opalanie natryskowe to metoda dla każdego, komu zależy na zdrowym kolorycie skóry, bez ingerencji szkodliwych dla zdrowia promieni słonecznych.
Opalenizna utrzymuje się zazwyczaj 7 – 10 dni i w tym czasie równomiernie się zmywa i blednie. Jeśli zależy nam na dłuższej opaleniźnie, należy często nawilżać skórę i dodatkowo wspomagać się balsamami brązującymi. Opalanie natryskowe nie wyklucza możliwości korzystania ze słońca. Jednak należy w tym przypadku uważać na poparzenia, gdyż na opalonej skórze nie widać wpływu promieni słonecznych na skórę.