Jak wzmocnić rzęsy?

0
170

Rzęsy są cudowną oprawą dla oczu. Wbrew pozorom mają olbrzymi wpływ na twój ogólny wygląd zewnętrzny. Dzięki nim twoja twarz może prezentować się znacznie lepiej i to nawet wtedy, gdy nie nałożysz na nią żadnego makijażu. Rzęsy odgrywają też kilka znacznie ważniejszych funkcji w organizmie, ponieważ ich wachlarz jest taką tarczą ochronną dla oczu, która zabezpiecza je przed różnymi zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu. Aby były zdrowe i piękne, muszą być długie, gęste i mocne. A jak wzmocnić rzęsy? Jak to zrobić naturalnymi metodami?

Wzmacnianie rzęs naturalnymi sposobami

Podobnie jak włosy na głowie, rzęsy możesz… olejować. Nakładając na nie regularnie różnego rodzaju olejki, wzmocnisz i odżywisz je od wewnątrz, a także zapewnisz im przepiękny połysk. Jednym z lepszych naturalnych preparatów będzie dla nich olejek rycynowy, ale jeśli akurat go nie posiadasz, możesz go też zastąpić olejkiem z awokado bądź olejkiem migdałowym. Wybrany tłuszcz nakładaj na włoski na noc. Możesz rozprowadzać go na rzęsach przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu (wcześniej dokładnie ją wymyj), a potem pozostawiać aż do rana, by po pobudce zmyć go przy standardowym oczyszczaniu buzi. Oleje wykazują się fantastycznymi właściwościami antyoksydacyjnymi, a przy tym potrafią zabezpieczyć naczynia włosowate, dzięki czemu rzęsy stają się silniejsze i rzadziej wypadają, a ty masz ich po prostu więcej.

Skuteczne wzmocnienie rzęs

Jak wzmocnić rzęsy? Jeżeli chcesz naprawdę widocznie poprawić ich stan oraz ogólny wygląd, musisz działać na dwóch płaszczyznach – pielęgnować je od zewnątrz i odżywiać od wewnątrz. Dieta będzie mieć ogromne znaczenie dla ich stanu. Jeżeli chcesz poprawiać swój wygląd z pomocą wartościowych posiłków, zadbaj o to, by nie zabrakło w nich zdrowych tłuszczy, których fantastycznym źródłem będą różnego rodzaju orzechy. Sięgaj po ich różne odmiany. Nie ograniczaj się wyłącznie do najzwyklejszych fistaszków, które akurat spośród wszystkich orzechów mają najmniej witamin i minerałów. Jedz natomiast migdały, orzechy włoskie, a także orzechy laskowe. Dzięki nim przy okazji wprowadzisz do organizmu sporą dawkę różnych witamin z grupy B, które mają ogromny wpływ na cały wygląd i potrafią go poprawić. Przyda ci się jeszcze cynk. A jeśli nie wiesz, jak go sobie dostarczać, możesz go przyjmować wraz z suplementami diety.

Istnieje jeszcze wiele innych sposobów na to, jak wzmocnić rzęsy, dlatego staraj się je po prostu na bieżąco testować, by znaleźć dla siebie najlepszą metodę. Długie, gęste i grube rzęsy mogą stać się niepodważalnym atutem całego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here