Sposoby na ból głowy

0
592

Gdy boli cię głowa i totalnie na niczym nie potrafisz się skupić, niemalże od razu sięgasz po kolorowe tabletki. Wystarczy jedna kapsułka magicznego proszku, aby ból odszedł w niepamięć i nie przeszkadzał ci już w pracy bądź wykonywaniu innych zadań. To bardzo proste, ale niestety nie do końca dobre rozwiązanie. Tabletki przeciwbólowe mogą wywoływać poważne szkody w organizmie, zwłaszcza jeżeli przesadzasz z ich ilością i łykasz je bez opamiętania.

Co zrobić, gdy leki przestają działać?

Organizm powoli zaczyna się do nich przyzwyczajać i z czasem już jedna kapsułka przestaje radzić sobie z bólem, a wtedy musisz sięgnąć po dwie, czasem nawet i trzy, wprowadzając do swojego ciała jeszcze więcej toksycznych związków. Istnieją natomiast zupełnie naturalne sposoby na ból głowy, niewywołujące żadnych skutków ubocznych. Wypróbuj je, zanim następnym razem dasz się namówić na kolejną tabletkę. Wyjdzie ci to tylko na dobre.

Co powoduje ból głowy?

Czasami ból głowy może być po prostu skutkiem skrajnego zmęczenia. Starasz się jakoś zmusić do pracy, bo czujesz, że powinieneś to zrobić, ale jesteś po ośmiu godzinach i dodatkowych nadgodzinach w biurze, masz też za sobą solidny trening fizyczny, dlatego nic dziwnego w tym, że cały twój organizm jest nadmiernie pobudzony, a głowa nie potrafi się uspokoić. Najlepsze, co możesz zrobić w takiej sytuacji, to pozwolenie sobie na drzemkę.

Jeżeli natomiast nie czujesz się zbyt senny, po prostu połóż się do łóżka, weź ulubioną książkę i odpocznij – z dala od wszelkich urządzeń multimedialnych i innych sprzętów, które wysyłają jasne światło oraz zbyt głośne dźwięki. Spokój to coś, co może cię uratować. Zasłoń więc rolety, przygaś światło, porządnie wywietrz pomieszczenie i zrelaksuj się przez piętnaście minut. Już po takim relaksacyjnym kwadransie powinieneś poczuć się lepiej. Być może tabletka nie będzie wtedy konieczna.

Istnieją oczywiście także inne sposoby na ból głowy. Jeżeli więc jesteś osobą tak nadpobudliwą, że po prostu nie jesteś w stanie odpocząć i normalnie zrelaksować się na łóżku, gdy wiesz, ile obowiązków masz jeszcze do wykonania, to spróbuj postąpić w odwrotny sposób. Zamiast zmuszać się do pracy i działać totalnie nieefektywnie, wyjdź na dwór i zaznaj odrobiny świeżego powietrza.

Potrzebujesz dotlenić swój umysł. Czasami ból głowy wynika właśnie z ciągłego przesiadywania w zamkniętych pomieszczeniach, w których brakuje świeżego powietrza niezbędnego do życia. Ubierz się i wyjdź na krótki spacer, pamiętając o braniu głębokich oddechów. Po powrocie na pewno poczujesz się lepiej i z chęcią przysiądziesz do swoich obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here