Jak oszczędzać na ubraniach dla chłopców?

Jak kupować ubrania dla dzieci, które podobają się i nam, i im, a do tego nie kosztują majątku? Jak nie wydać połowy wypłaty, kiedy znów wydaje nam się, że dziecko przez jedną noc urosło co najmniej kilka centymetrów i ubrania z dnia na dzień okazały się za małe? Ubrania dla chłopców wcale nie kosztują mniej niż dla dziewczynek. Podzielmy się więc sposobami na tańsze ubrania dziecięce, które przydadzą się i dla przyszłych rodziców, którzy kompletują wyprawkę, jak i dla rodziców nastolatków.

Nie mam co na siebie włożyć!

W zakupach często nie mamy umiaru – również, a może nawet szczególnie w przypadku dzieci. Tymczasem, mimo dużej częstotliwości prania, nasze dzieci zazwyczaj mają tych ubrań i tak dużo za dużo! Zanim kupimy kolejną bluzę, czy kolejne spodnie dresowe chłopięce – zastanówmy się, czy ten zakup jest nam potrzebny, czy tylko niepotrzebnie nie uszczupli portfela. I miejmy w telefonie listę ubrań dziecka. Łatwiej będzie o przemyślane zakupy np. na wyprzedażach.

Kupuj ubrania, które podobają się dzieciom. Lub nam!

Syn ma pełną szafę ubrań, ale nosi w kółko to samo, bo pozostałe rzeczy mu się nie podobają? A może my, ubierając noworodka, zazwyczaj wybieramy te same rzeczy, a reszta zazwyczaj zalega w szafie? Sami oceńmy, czy to jest nasz problem, a jeśli tak, pamiętajmy, że lepiej kupić mniej rzeczy, które dziecko chętnie będzie nosić (nawet jeśli są droższe lub po prostu nowe, a nie po kuzynach), niż mieć pełną szafę odzieży, z której i tak korzystamy rzadko. Masz w domu nastolatka? Wybierz sklep dla młodzieży, który jest na bieżąco z trendami, a unikniesz niechcianych zakupów.

Śledź marki

Zapisz się do newslettera i śledź na bieżąco media społecznościowe marki ubrań dziecięcych i młodzieżowych, które Ci się podobają. Dzięki temu nie tylko będziesz na bieżąco z trendami, ale i możesz liczyć na zniżki czy informacje o promocjach. To świetny sposób na oszczędność podczas zakupów!

Kupuj w przód 

Największa bolączka rodzica? Kiedy nagle okazuje się, że niemal wszystkie ubrania naszego dziecka są za małe i musimy praktycznie z dnia na dzień skompletować mu nową garderobę. Bluzy i bluzki, spodnie dresowe chłopięce na WF, nowe buty – kupione przecież w wielu egzemplarzach mogą naprawdę kosztować majątek. Co z tym zrobić? Stopniowo i niejako „przy okazji” kupować ubrania o rozmiar większe, niż nosi nasze dziecko. Twój syn nosi rozmiar 140? Stwórz dodatkową półkę lub pudło na ubrania o rozmiar większe i powoli je kupuj. Promocja w sklepie? Pamiętaj, że nie masz jeszcze żadnej bluzki w większym rozmiarze, ale za to już 3 bluzy. Kupujesz spodnie dresowe chłopięce i podobają Ci się dwa kolory? Wybierz jeden w aktualnym, a drugi w większym rozmiarze. 

Nie patrz tylko na metki

Spodnie dresowe chłopięce, czy buty tylko znanych marek? Nie dajmy się zwariować! Jeśli to dla Ciebie duży wydatek, nie kupuj ubrań sportowych dla dziecka za kilkaset złotych! W sklepach dla młodzieży znajdziesz dużo dobrej jakości ubrań sportowych, nawet jeśli nie są reklamowane przez znanych sportowców 😉  

Kompletowanie garderoby dziecka może być sportem niemal wyczynowym, ale wcale nie musi. W tekście opowiedzieliśmy o kilku trickach na kupowanie odzieży dla dziecka – wielu rodzic z pewnością ma jednak swoje, sprawdzone już sposoby. A Ty? Znasz już Twoje? 

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.