Naturalne leki przeciwzapalne

Niemalże wszyscy łykamy środki farmakologiczne bez opamiętania, a już zwłaszcza wtedy, gdy są one sprzedawane bez recepty. Traktujemy je dosłownie jak cukierki. Gdy tylko coś nas boli, sięgamy po tabletkę przeciwbólową, a gdy lekarz zdiagnozuje u nas stan zapalny, każdego dnia bierzemy swoją dawkę kapsułek przeciwzapalnych. Nieświadomi skutków ubocznych częstego przyjmowania środków farmakologicznych, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wraz z pokonywaniem pewnych problemów zdrowotnych jednocześnie sobie szkodzimy i zatruwamy organizmy. Istnieją natomiast naturalne leki przeciwzapalne, które też mogą fantastycznie nam pomóc. Najpierw sięgnijmy więc po któryś z nich, zanim ponownie zażyjemy swoją dzienną dawkę toksycznych kapsułek.

Samodzielne przygotowanie leku

Pierwszy taki lek przygotujemy samodzielnie. Będzie to zdrowotny napój o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz łagodzącym. Główny jego składnik to kurkuma, która uchodzi za jedną z najlepszych przypraw na świecie z uwagi na swoje nieocenione właściwości. To właśnie ona może zabezpieczyć nasz organizm przed różnymi chorobami przewlekłymi, a także poradzić sobie z rozwiniętym już stanem zapalnym oraz, co ciekawe, uchronić nas przed poważnymi nowotworami. Kurkuma stanie się bazą napoju, do którego dodamy jeszcze inne wartościowe przyprawy – odrobinę cynamonu, startego imbiru, kardamonu czy nawet rozgniecionego czarnego pieprzu w ziarnach. Aby lepiej to wszystko przyswoić, możemy zmiksować wszystkie składniki z wodą. Pijmy taką miksturę codziennie. Dzięki niej poprawimy również pracę układu metabolicznego, który będzie mógł wtedy szybciej pozbywać się różnych toksyn i innych szkodliwych substancji. Na zdrowie!

Naturalne składniki w lekach przeciwzapalnych

Omawiając naturalne leki przeciwzapalne, na pewno wypadałoby również wspomnieć o tych przygotowanych z kurkumy. Ta żółta przyprawa, kojarząca się z kuchnią indyjską i azjatycką, od wielu lat jest wykorzystywana w naturalnym lecznictwie. Jej właściwości są naprawdę niesamowite. Nie dość, że może ona sobie poradzić ze zminimalizowaniem lub nawet całkowitym zwalczeniem rozwiniętych już stanów zapalnych, to jeszcze do tego im zapobiega, gdyż fantastycznie ochrania dosłownie cały nasz organizm. Jeżeli kurkuma zagości w naszej diecie na stałe, na pewno rzadziej będziemy chorować. Nasza ogólna odporność ulegnie niesamowitej poprawie. Podczas gdy zimą wszyscy wokół będą kaszleć i kichać, nas nie dotknie nawet zwykłe przeziębienie. Kurkumę możemy dodawać do kawy, herbaty czy różnego typu potrawek. Róbmy to jak najczęściej, a stany zapalne same znikną.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *