Efekt opalenizny

Każda kobieta marzy, aby jej skóra wyglądała promiennie oraz była lekko opalona przez cały rok. Jak wiadomo efekt opalenizny tej uzyskanej latem nie utrzymuje się za długo. Oczywiście można go próbować przedłużyć specjalnymi preparatami jednak, nie wiadomo jak długo na danym typie cery się utrzyma.

Jak uzyskać efekt opalenizny?


Wiadomo, że pierwszym produktem przychodzącym na z pomocą w celu osiągniecia wymarzonej karnacji jest marchewka. Spożywanie dużej ilości tego warzywa sprawia, że nasza skóra staje się lekko opalona. Wszystko to jest za sprawą zawartego w marchwi beta karotenu, który w naturalny sposób przyciemnia naszą skórę. Jednak jak ze wszystkim tak i z jedzeniem marchwi nie wolno przesadzać, ponieważ skóra zrobi się żółta.


Jeżeli nie chcemy spożywać marchewki, możemy w aptece zakupić suplement diety zawierający karoten, który podziała na nas tak samo jak wspomniana marchew.


Następnym produktem przychodzącym nam z pomocą, jeżeli potrzebujemy szybkiej opalenizny jest samoopalacz. W tym przypadku jednak trzeba uważać w nakładaniu go na skórę, aby nie zrobić nieestetycznych zacieków, które oszpecą cały efekt.
Produktów samoopalających jest cała masa, od balsamów po mgiełki posiadające lepszy zapach niż te produkowane kiedyś.


Jeżeli jednak zależy nam na nienagannym wyglądzie dobrze jest udać się do salonu kosmetycznego, gdzie wykonywany jest zabieg opalania natryskowego. Za sprawą takiego opalania cała skóra jest równomiernie pokryta a efekt utrzymuje się aż do około 10 dni.
Kolejną propozycją są kosmetyki brązujące, preparaty te działają wolniej niż samoopalacze a ich efekt nie jest tak bardzo intensywny. Są to kosmetyki przeznaczone do dłuższego stosowania, niektóre z nich oprócz efektu brązującego mają za zadanie nawilżenie naszej skóry.


Znanym sposobem jest również wybranie się do solarium. W tym przypadku już trzy wizyty pozwolą nam uzyskać efekt opalenizny na całym ciele. Jednak należy pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością minut, ponieważ w przypadku, gdy niedawno w solarium zostały wymienione lampy w łóżku można się w łatwy sposób poparzyć.
W przypadku solarium mamy do wyboru łóżka leżące jak i stojące posiadające specjalne nawiewy z możliwością regulacji w przypadku, gdy robi nam się za duszno.

Jak mocna jest opalenizna?


Tylko od nas zależy jaką moc opalenizny i na jak długo chcemy ją uzyskać, jednak warto wiedzieć, aby z żadną z tych propozycji nie przesadzać. Czasami warto jest się przemęczyć w okresie zimowym i poczekać aż słońce znowu nas pięknie opali.
Po wizycie w solarium dobrze jest nawilżać naszą skórę, ponieważ po takim opalaniu staje się wysuszona.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.