Co mówi o tobie kolor ubrania?

Kolor wybranego przez nas ubrania może wskazywać na nasz stan ducha, nastrój, cechy charakteru oraz nasze usposobienie. Zagadnieniem tym zajmuje się psychologia kolorów. Ekspozycja na barwy, także te na ubraniach, może oddziaływać na nas bezpośrednio, wzbudzając emocje lub pośrednio wpływać na nasze relacje z innymi ludźmi. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy co mówi o Tobie kolor ubrania.

Niebieski – kolor artystów

Według symboliki kolorów, niebieski jest utożsamiany z twórczością i artystycznym usposobieniem. Wzbudza w nas także poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala na chwilę odprężenie. Osoby wybierające niebieskie ubrania częściej wzbudzają uznanie i respekt, dlatego świetnie sprawdzą się w stylizacjach do pracy. Jednocześnie jest to wybór dla romantycznych dusz, które z zamiłowaniem oddają się marzeniom. Niebieskie stroje wskazują też na zamiłowanie do spokoju, jest to pand to znak rozpoznawczy lojalności.

Odnaleźć radość życia w pomarańczowej barwie

Jeżeli jesteś energiczny i przebojowy wyróżnij się pomarańczowym swetrem. Kolor ten jest bowiem utożsamiany z dynamizmem oraz ze szczęściem. Oranż cechuje niezależne i pewne siebie osoby, które idą pewnie przez życie. Charakteryzują się przy tym niezłomnym dążeniem do postanowionego sobie celu. Jeśli napotkamy osobę w pomarańczowym stroju, najprawdopodobniej zaskoczy nas optymizmem i pozytywnym nastawieniem do świata.

Czerwony – kolor pewności siebie

Kolejnym kolorem, który wskazuje na zapał i aktywność jest energiczna czerwień. Osoby lubiące ten kolor często są przy tym dominującymi duszami towarzystwa, przy których nie sposób się nudzić. Czerwień zawsze zwraca uwagę innych, a osoby wybierające ubrania w tym kolorze lubią być adorowane i zwracać na siebie uwagę. Barwa ta pozwala nam także odgonić zmęczenie i ruszyć do działania.  

Zielony w poszukiwaniu harmonii

Zielony pozwala nam na odzyskanie wewnętrznego spokoju oraz odpoczynku. Ubrania w tym kolorze, wybierają często osoby blisko związane z naturą oraz ekologią. Jest to także kolor osób spokojnych, które dbają o konwenanse społeczne i unikają konfrontacji. Niekiedy może wskazywać także na problemy emocjonalne danej osoby lub na dużą podatność na wpływy innych.

Konserwatywna szarość

Kolor szary docenią osoby o spokojnym usposobieniu, niekiedy nawet konserwatywne. Bardzo często wyróżniają się skrajnym racjonalizmem, który dystansuje ich od reszty społeczeństwa. Są to osoby nie opuszczające swojej strefy komfortu, cechujące się silnym przywiązaniem do swoich nawyków i stylu życia. Szarość może wskazywać także brak pewności siebie.  

Racjonalny brąz

Po brązowy kolor często sięgną osoby racjonalne, które nie uciekają w świat marzeń. Bardzo często jest to kolor wybierany przez ludzi rodzinnych, którzy odnajdują prawdziwe szczęście w prostocie dnia codziennego. Jest to barwa, które może nas pocieszyć oraz dodać nam otuchy. Jednakże brąz mogą wybrać także osoby, dla których bardzo ważna jest kariera zawodowa oraz które mają skłonność do pracoholizmu.

Czysta i schludna biel

W zestawieniu często wybieranych kolorów nie mogło zabraknąć klasycznej bieli. Według psychologii kolorów, osoby lubiące biel są samotnikami z wyboru, które często wybierają świat iluzji zamiast realnego życia. Jest to także kolor, który kojarzy się z uroczystymi wydarzeniami z życia. W relacjach z innymi buduje dystans i zniechęca do nawiązania kontaktu. Jednocześnie jest to barwa optymistyczna, która pozwala podkreślić inne kolory.

Klasyczna czerń

Kolor czarny charakteryzuje ambitne osoby, które są gotowe na nowe wyzwania każdego dnia. Często jest to kolor wybierany przez artystów, którzy poszukują codziennych wrażeń. Jest to kolor pełen sprzeczności, z jednej strony kojarzy się z sytuacjami zawodowymi i szacunkiem, z drugiej przywodzi na myśl smutek i śmierć. Osoby wybierające ten kolor bywają postrzegane jako bierni obserwatorzy. Mogą go wybrać jednocześnie pewni siebie i zdyscyplinowani oraz pełne zahamowani osoby poszukujące własnej wartości.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *