Jak ukryć niedoskonałości?

0
169

Niedoskonałości występujące na skórze twarzy bywają główną przyczyną niskiej samooceny. Niby mało kto może się pochwalić idealną cerą, ale jednak niektóre kobiety mają na tyle gładką i równą skórę, że są w stanie bez żadnych oporów pokazać się na basenie czy plaży zupełnie bez makijażu. Jeżeli ty do nich nie należysz, musisz radzić sobie w inny sposób. W walce z zaskórnikami i wypryskami pomoże ci specjalistyczna pielęgnacja oraz pomoc dermatologa, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dowiedziała się, jak ukryć niedoskonałości. Makijażem możesz zdziałać cuda. Co prawda nie doprowadzi on do rzeczywistej poprawy stanu cery, ale zatuszuje jej mankamenty, dzięki czemu ty poczujesz się po prostu lepiej.

Czym są niedoskonałości?

Mówiąc o niedoskonałościach, większość kobiet ma na myśli po prostu różne wypryski. Mogą być duże i bolesne, wypełnione ropą lub innymi wydzielinami, albo małe i rozprzestrzenione po całej twarzy, przypominające niewielkie białe kropki. Każdą z tych niedoskonałości dasz radę ukryć. Musisz tylko zaopatrzyć się w kilka korektorów o różnych kolorach. Zielony fantastycznie zniweluje ostrość czerwieni, dlatego sprawdzi się podczas ukrywania ranek i wydrapanych już krostek. Do maskowania „zwykłych pryszczy” użyj natomiast korektora w kolorze skóry. Koniecznie poszukaj takiego, który będzie się odznaczać wysokim kryciem. Dzięki niemu nawet największa krostka przestanie być zupełnie widoczna.

Jak zakryć uporczywe niedoskonałości?

Sama jednak dobrze wiesz, że czasami nawet korektor nie potrafi dać sobie rady z większymi niedoskonałościami. Pełna tapeta nierzadko jeszcze bardziej eksponuje wypryski. Nieraz przecież widujesz swoje koleżanki w pełnym i mocnym makijażu, a i tak wiesz, że mają one cerę trądzikową – krosty wystają bowiem powyżej powierzchni skóry, przez co samo zamaskowanie ich koloru nic nie daje. Efekt może być wręcz odwrotny. Jeżeli więc chcesz naprawdę dobrze ukryć wszystkie wypryski, w pierwszej kolejności musisz się skupić na wyrównaniu cery. Użyj do tego celu specjalnej silikonowej bazy. Po oczyszczeniu buzi i nałożeniu kremu zastosuj preparat wyrównujący powierzchnię skóry, który przygotuje ją do aplikacji korektora, pudru i podkładu. Efekt będzie zniewalający.

Nie możesz jednak koncentrować się wyłącznie na tym, jak ukryć niedoskonałości. Skoro są one dla ciebie poważnym problemem, postaraj się tak zadziałać, aby raz na zawsze się ich pozbyć. Zapisz się do dobrego dermatologa i poproś go o pomoc. Cera trądzikowa wymaga specjalnego traktowania, dlatego musisz jej zapewnić wszystko to, czego ona potrzebuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here