Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak poprawnie ściągnąć hybrydę

Jak poprawnie ściągnąć hybrydę?

Data publikacji 17 września 2021

Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały podejście na manicure. Dzięki nim możesz cieszyć się pięknymi, zadbanymi paznokciami przez kilka tygodni, bez ryzyka odprysków czy schodzącego lakieru. Zdejmowanie hybrydy może jednak okazać się nieprzyjemne. O ile oczywiście nie robisz tego poprawnie.

Dlaczego zdejmowanie hybrydy jest takie ważne?

Poprawne zdejmowanie lakieru hybrydowego to istotny krok, który umożliwia pozbycie się warstwy lakieru, by płytka paznokcia mogła swobodnie oddychać. Źle przeprowadzony proces zdejmowania lakieru może uszkodzić płytkę i przyczynić się do jej kruszenia czy pękania. Dlatego warto dowiedzieć się, jak robić to w poprawny sposób. Istnieje kilka metod na zdejmowanie hybrydy, jednak dwa z nich są najpopularniejsze: za pomocą frezarki bądź przy użyciu acetonu i drewnianego patyczka. Ten drugi, to domowy sposób dla osób, które nie posiadają frezarki.

Jak zdjąć hybrydę acetonem?

Lakiery hybrydowe są niemożliwe do zmycia za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci. Dlatego należy namoczyć je w acetonie, by samoistnie zeszły z płytki. Zanim jednak do tego przejdziesz, delikatnie spiłuj wierzchnią warstwę lakieru. To ułatwi acetonowi działanie. Następnie nasącz waciki acetonem i połóż je na swoich paznokciach. Dociśnij je za pomocą folii aluminiowej bądź zacisków, które przeznaczone są do zdejmowania hybryd. Powinno to potrwać około 10 minut. Pamiętaj, że aceton jest substancją drażniącą, której nie wolno zostawiać na palcach zbyt długo. Może bowiem spowodować podrażnienia – zwłaszcza jeśli skórki były uszkodzone. Po dziesięciu minutach lakier zacznie samoistnie odchodzić oraz łuszczyć się. Należy pomóc mu za pomocą patyczka lub metalowego kopytka. Uwaga, pod żadnym pozorem nie zdzieraj lakieru siłą z paznokci. To prosty sposób na uszkodzenie płytki. Po ściągnięciu lakieru musisz tylko wypolerować paznokcie i nałożyć preparat, który wspomoże ich regenerację. Idealnie sprawdzają się do tego odżywki do paznokci. Nie zapominaj o tym punkcie. Dzięki odżywce twoje paznokcie wrócą do zdrowia znacznie szybciej.

Jak widzisz, ściągnięcie hybrydy to bajecznie prosta rzecz. Nie musisz udawać się z tym do kosmetyczki – w domu, za pomocą acetonu, zrobisz to szybko i samodzielnie!

Sukienki na jesień

Redakcja ravel.com.pl

Nasza strona to niezwykła mieszanka inspiracji, praktycznych wskazówek i najnowszych trendów w dziedzinie lifestyle'u, zdrowia, urody, mody i diety. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby pielęgnować swoje ciało i duszę, od porad dotyczących zdrowego stylu życia po wskazówki dotyczące modowych trendów i pielęgnacji urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?