Buty na jesień dla dziecka

Wrześniowe dni rozpieszczają nas słoneczną aurą, październik obfituje w słoty i wichury, listopad potrafi już solidnie przymrozić. Jesienna pogoda jest bardzo kapryśna, co może negatywnie odbić się na zdrowiu naszych pociech, jeśli ich stopy nie będą odpowiednio zabezpieczone przed zimnem i wilgocią. Niestety, jedna para butów nie wystarczy, by stawić czoła zmiennym warunkom atmosferycznym. W jakie obuwie warto zainwestować, by w zdrowiu i dobrym humorze przetrwać sezon jesienno-zimowy?

Piechotą do… jesieni. Lekkie obuwie na schyłek lata

Sięgające kostki trampki lub lekkie sneakersy sprawdzą się znakomicie, kiedy jesienne słońce przygrzewa, jednak na sandały jest już nieco za chłodno. Większość wysokojakościowych modeli przeznaczonych na suche, pogodne dni wykonanych jest z delikatnej skóry, która pozwala stopie oddychać. Wysokie temperatury sprawiają, że skóra łatwiej się poci, a to pierwszy krok do chorób skóry, np. grzybicy, dlatego tak ważne jest nabywanie butów z naturalnych, przewiewnych materiałów.

Idealne obuwie dla małego prymusa

Początek jesieni to także początek szkoły. W bucikach szkolnych dziecko każdego dnia spędza po kilka godzin, dlatego powinniśmy dołożyć szczególnych starań, by były one wygodne, estetyczne i wspierały prawidłowy proces rozwoju małej stopy. Szczególnie ważna jest tutaj profilowana wkładka, a także usztywniany zapiętek. Decydując się na konkretny model buta pamiętajmy o tym, by był on łatwy do samodzielnego założenia przez dziecko. Rzepy będą idealne dla pierwszoklasistów, starsze dzieci bez problemu poradzą sobie ze sznurówkami.

W zdrowym ciele zdrowy duch – buty dla małego wiercipięty

Aktywny weekend, czy choćby zabawy z kolegami po szkole wymagają odpowiedniego obuwia. Stabilne buty sportowe w postaci tradycyjnych adidasów sprawdzą się tutaj znakomicie. Warto wybierać modele nieprzemakalne, aby nagła jesienna ulewa nie spowodowała przemoczenia stóp dziecka. Można pomyśleć także o wkładkach antybakteryjnych lub antygrzybiczych, które sprawią, że stopy aktywnego dziecka będą zawsze suche i świeże.

W czasie deszczu dzieci się nudzą? 

Oczywiście, że nie! Deszcz i plucha to istny raj dla małych urwisów – nie ma przecież nic lepszego, niż zabawy w deszczu i skakanie po kałużach! Jednak aby deszczowa piosenka nie skończyła się przeziębieniem, należy pomyśleć o lekkich kaloszach z wysokimi cholewkami, które zapobiegną przedostaniu się wody do wnętrza buta. Mimo iż kalosze mają liczne zalety, należy unikać noszenia ich przez zbyt długi czas. Po pierwsze, nie posiadają one odpowiedniego profilowania, po drugie – są w całości wykonane z gumy co oznacza, że stopa dziecka w takim bucie po prostu nie oddycha.

Solidne obuwie na pierwsze jesienne chłody

Wraz z nadejściem przymrozków należy upewnić się, że stopy naszych dzieci nie marzną podczas porannych wypraw do szkoły. Rynek oferuje nam ocieplane półbuty dla dziewczynek, trzewiki chłopięce, stabilne trapery i wczesnozimowe kozaczki. Obuwie na sezon przejściowy powinno być wyposażone w grubszą podeszwę i cieplejszą wyściółkę, jednak należy pamiętać, że cały czas jest to obuwie przeznaczone na temperatury w granicach 0°C. Nie przesadzajmy więc z grubością ocieplenia buta. Przegrzanie stopy może być dla zdrowia dziecka niemal tak samo niebezpiecznie, jak jej wychłodzenie.

Jesienna aura jest bardzo zmienna, a my, aby uniknąć nieprzyjemności w postaci chorób naszych dzieci, musimy dostosować się do jej kaprysów. Niestety, często wiąże się to z dużymi wydatkami: tenisówki, adidasy, balerinki, trzewiki chłopięce, czy kalosze kosztują sporo i najczęściej wystarczają tylko na jeden sezon. Nie należy jednak oszczędzać na dobrej jakości obuwiu szczególnie w przypadku dzieci, których stopy dopiero się kształtują. Inwestując w wygodne obuwie teraz, zapewniamy im zdrowie i komfort w dorosłym życiu.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.