Typy sylwetki kobiety

Jako ludzie jesteśmy różni nie tylko pod względem urody, koloru włosów i oczu, lecz także różni pod względem wzrostu i budowy ciała. Dlatego posiadamy różne sylwetki. Sylwetka jest ważna dla obydwu płci, lecz znacznie bardziej dla kobiet niż mężczyzn.

Jaki typ sylwetki jest najbardziej pożądany?

Różne są typy sylwetki kobiety. Jedno jest pewne, że każda z nich chciałaby mieć idealną figurę, która posiadałaby wzorcowe wymiary i była atrakcyjna pod względem budowy. Wiele kobiet nie wie, jaki ma rodzaj sylwetki. Choć nie powinno to dziwić, gdyż po pierwsze jest wiele typów sylwetek. A po drugie taka wiedza nie jest koniecznie do życia potrzebna.

Jakie są typy figury?

W każdym razie najbardziej rozpoznawalne i najważniejsze typy sylwetki kobiety, to typ gruszka, jabłko, klepsydry, a także sylwetka przypominająca trójkąt lub odwrócony trójkąt. Lecz oprócz tych najważniejszych jest jeszcze wiele innych, jak sylwetka cegła, dzwonek, lizak, kolumna, kręgiel, klepsydra, kielich, rożek, wazon i jeszcze inne. Przy czym każda sylwetka różni się pomiędzy sobą nawet ta zaliczana do jednego rodzaju. Określając typ sylwetki bierze się pod uwagę poszczególne części ciała, jak ramiona, piersi, talię, biodra i uda. Typ sylwetki jest ważny przy wyborze garderoby, bo aby ładnie wyglądać trzeba dobrać ją do swojej budowy.

Plusem jest to, że dziś mamy pod dostatkiem tego asortymentu. Bardzo ciekawa i atrakcyjna jest sylwetka zwana klepsydrą. Jest to wymarzona figura każdej kobiety, lecz niestety niewielki procent kobiet ją posiada. Odznacza się ona głębokim wcięciem w talii i imponującymi rozmiarami w ramionach i piersiach oraz na biodrach i udach. Pewien procent kobiet posiada figurą tak zwaną gruszkę, która jest podobna trochę do klepsydry, gdyż pokazuje zgrabne ramiona, małe piersi, spore wcięcie w talii i duże biodra oraz pośladki.

Jabłko, to również jedna z sylwetek charakteryzująca się zgrabnymi ramionami i biustem, wąskimi biodrami i małymi pośladkami, lecz sporym brzuchem. Cegła jest kolejnym rodzajem damskiej sylwetki. Kobiety posiadające taką sylwetkę posiadają mocne ramiona, duże biodra i brak wcięcia w talii. Wszystkie części ciała tworzą jedną sylwetkę, którą można by nazwać prostokątem lub cegłą. Inaczej wygląda sylwetka zwana dzwonkiem.

Kobiety o takiej sylwetce mają masywne uda, lecz wąskie ramiona, małe piersi i niewielkie wcięcie w talii. Jednym z typów sylwetki kobiety jest też tak zwany rożek. Dotyczy on zazwyczaj wysokich kobiet o szerokich ramionach, małym biuście, płaskim brzuchu, wąskich biodrach i szczupłych nogach. To tylko niektóre rodzaje sylwetek, gdyż nie sposób tu opisać wszystkie.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.