Błędy w pielęgnacji twarzy

0
139

Mimo codziennie powtarzanej pielęgnacji twoja skóra wciąż jest sucha, a w niektórych miejscach odchodzi płatami? A może wręcz przeciwnie – zrobiła się tak tłusta, że każdego dnia dochodzi na niej do powstawania nowych wyprysków i niedoskonałości, przez które nie jesteś w stanie wyjść z domu bez pełnego makijażu? Niezależnie od tego, z jakim konkretnie problemem się zmagasz, najprawdopodobniej popełniasz pewne błędy w pielęgnacji twarzy i to właśnie przez nie wciąż nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu. Musisz je zatem wyeliminować. A zrobisz to tylko wtedy, gdy je poznasz.

Zmywanie makijażu

Największym błędów z możliwych jest zapominanie o zmywaniu makijażu. A nawet jeśli pamiętasz o tym, by przed pójściem do łóżka pozbyć się wszystkich resztek kolorowych kosmetyków, to czy aby na pewno robisz to dokładnie, czy może jednak przeprowadzasz czynności w pośpiechu, byleby jak najszybciej pójść spać? A to właśnie na demakijaż warto poświęcić najwięcej czasu. Niezależnie od tego, jak bardzo zmęczona jesteś i jak wiele rzeczy masz jeszcze do zrobienia, musisz dać sobie przynajmniej pięć minut na porządne oczyszczenie twarzy. Nie pozostawiaj też na niej samego płynu micelarnego bądź olejku, którego użyłaś do usunięcia makijażu. Po takim zabiegu twarz musisz oczyścić raz jeszcze przy pomocy dobrego kosmetyku, a następnie przywrócić jej właściwy odczyn, spryskując ją tonikiem bądź hydrolatem.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Błędy w pielęgnacji twarzy tyczą się również nieprawidłowego dopasowania preparatów pielęgnacyjnych do typu skóry. Szczególnie często chodzi tutaj o kremy. Na pewno jakiegoś z nich używasz i każdego wieczora nakładasz jego solidną porcję na twarz, wierząc w to, że występujące w nim substancje zdołają przejść przez zewnętrzną warstwę cery i zadziałać na nią od środka. Tak to powinno zadziałać, ale często niestety tak nie jest.

Jeżeli twoja skóra jest nadmiernie sucha, a i tak obciążasz ją matującymi kremami dedykowanymi cerze tłustej, to nie dziw się, że potem żaden makijaż się na niej nie trzyma, a skórki przy nosie lub w okolicach brody możesz odrywać płatami. Najpierw poznaj swoją cerę, a potem stwórz dopasowaną do jej potrzeb pielęgnację. Nie wierz także w kosmetyki uniwersalne. Jeśli coś jest do wszystkiego, tak naprawdę jest do niczego.

Rzadko kiedy w tego typu artykułach wspomina się jednak o jednym błędzie, przez który też nie zapewnisz sobie niestety dobrego wyglądu, o ile tylko wciąż go popełniasz – a chodzi o wyciskanie pryszczy. Niedoskonałości powinny same zniknąć. Nigdy nie staraj się im w tym pomagać, bo tylko pogorszyć sytuację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here