Sposoby wybielania zębów

Medycyna estetyczna zyskuje z roku na rok na popularności. Bardzo popularne staje się wybielanie zębów. Zabieg taki można wykonać w domu, ale lepsze efekty przyniesie wykonanie w gabinecie dentystycznym. Będzie to skutkowało lepszym efektem, a jego wykonanie będzie bezpieczniejsze i utrzyma dłużej efekt.

Wybielanie zębów a kolor kości zębowej


Kolor zębów może znacząco różnić się w zależności od osoby. Może nawet zdarzyć się, że jedna osoba będzie miała różny odcień zębów. Na kolor wpływ ma wiele czynników. Są to między innymi: uwarunkowania genetyczne, wiek, stosowana dieta, palenie papierosów, picie alkoholu, a także codzienne dbanie o higienę jamy ustnej. Przed wybielaniem zębów bez względu na wybraną metodę warto w pierwszej kolejności usunąć kamień nazębny. Stomatolog podczas zabiegu nazywanego skalingiem usunie osadzony kamień. Dzięki temu proces wybielania będzie prostszy, a uzyskany efekt będzie bardziej widoczny. Podczas wizyty można również poprosić o przegląd plomb, ponieważ mogą one z czasem zmieniać barwę. Na pytanie jak mieć białe zęby odpowiedzią jest odpowiednia higiena jamy ustnej w pierwszej kolejności. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z barwy naszych zębów, możemy zastosować wybielanie jedną z poniższych metod.

Różne metody wybielania zębów


Wybielanie używając pas wybielających jest najprostszą metodą wybielania Można dzięki niej usunąć niewielkie przebarwienia i rozjaśnić zęby o jeden lub dwa tony. Zabieg ten warto wykonać jeśli chcemy zobaczyć jak wygląda proces wybielania. Warto również wykonywać go dla podtrzymania efektu wybielania zębów wykonanego w gabinecie stomatologicznym.


Zęby można również wybielać przy pomocy żeli, lakierów lub pasków wybielających. Wykorzystują one nadtlenek wodoru. Możemy dzięki nim rozjaśnić zęby o dwa do nawet czterech tonów. Paski są przyklejane dwa razy dziennie na około 20 minut. Jeśli stosujemy żel lub lakier należy nanieść go na zęby przy pomocy specjalnego lakieru. Niestety nie są one w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych. Problem ten można rozwiązać stosując specjalne nakładki na zęby. Najskuteczniejszą metodą jest bez wątpienia wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym przy użyciu lampy.

Pozwala to na rozjaśnienie o nawet pięć tonów. Na zęby dentysta nakłada specjalny preparat. Ma on wysokie stężenie i konieczne jest wymagane zabezpieczanie dziąseł. Następnym krokiem jest nałożenie wybielacza i naświetlanie łuków zębowych specjalną lampą. Przyspiesza to działanie preparatu. Efekt takiego zabiegu jest od razu widoczny już po jednej wizycie i utrzyma się długo.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *