Nietypowe i typowe obrączki ślubne

Obrączki ślubne są symbolem składanej przysięgi ślubnej, podczas ceremonii zawarcia małżeństwa. Jest to symbol wszechobecny, który zawsze jest noszony na danym palcu i zawsze przypomina o miłości, która połączyła dwie, przeznaczone sobie osoby. Stojąc przed wyborem odpowiednich obrączek, zawsze para młoda zastanawia się czy wybrać te proste klasyczne, czy też zaszaleć i wybrać coś oryginalnego.

Przede wszystkim klasyka

Mimo faktu, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze propozycje fasonów i modeli obrączek, wciąż największą popularnością cieszy się klasyka.

Obrączki ślubne klasyczne nigdy nie wyjdą z mody i idealnie zawsze dopasują się do zaręczynowego pierścionka panny młodej oraz będą, również, doskonałym dopełnieniem klasycznego stroju nowożeńców. Klasyka klasyką ale i w tym przypadku znaleźć też można kilka nowoczesnych akcentów.

Klasyczne obrączki coraz częściej posiadają ciekawe powierzchnie i oryginalne wykończenia swoich krawędzi, przez to wyróżnić można ślubne krążki półokrągłe, owalne, o profilu płaskim i fazowane. Dzięki temu obecne są też pewne motywy indywidualności, mimo, że wciąż wybór jest w ofercie obrączek klasycznych. Faktem jest, że typowe złote obrączki zawsze wykonane są z żółtego złota, to jednak czasami zdobi się je małymi brylancikami, przełamuje akcentami białego złota czy też dodaje odrobinę palladu, dzięki któremu otrzymuje się bardzo ciekawy wygląd.

Wybierając obrączkę, też można zaszaleć

Czasami w ofercie znaleźć można obrączki o nietypowym kolorze i nietypowym wyglądzie. Wybierając ten symbol miłości też można zaszaleć, szczególnie gdy uroczystość ślubna ma być w szalonym stylu a sama para młoda to ludzie niekonwencjonalni.

Jak zauważają specjaliści z salonu LUVA, całkowitą innowacją są obrączki ślubne wykonane z karbonu. W tego typu wzorach wykorzystuje się włókno węglowe, przez co uzyskuje się prawdziwy czarny kolor. Innowacyjne są nie tylko całe czarne wzory ale także połączone z żółtym lub białym złotem. Karbon nie jest szkodliwy, przez co idealnie sprawdza się u alergików. Natomiast karbonowe obrączki są wytrzymałe i odporne na zarysowania czy warunki zewnętrzne.

Tego typu ślubna biżuteria jest od razu widoczna na palcu, cieszy się coraz większą popularnością i jest bardzo oryginalna i niekonwencjonalna. Ponadto można w nią wtapiać kamienie szlachetne, przez co, tak wykonane obrączki, stają się jeszcze bardziej oryginalne.

Wzór, model, kruszec

Typowość czy nietypowość symbolu ślubnej przysięgi określa nie tylko kruszec, z jakiego został on wykonany, ale także wzór, model, fason, dodatek kamieni szlachetnych, w tym diamentów.

Obrączki mogą być wąskie i szerokie, ich krawędzie proste lub zaokrąglone, powierzchnia gładka lub młotkowana. Bardzo często w środek obrączek wplata się jakieś motywy: serca, plecionego warkocza czy greckich wzorów. Dodatkowo ciekawym pomysłem jest zastosowanie efektu soczewki.

Obrączki ślubne nie tylko mogą być wybrane spośród ogromnej oferty ale także zaprojektowane przez samych nowożeńców. Ten jedyny i zdecydowany wybór krążków ślubnych będzie potem noszony na palcu przez całe życie.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *