Biżuteria artystyczna – wyraź siebie

Masz nietuzinkowy styl? Nie przepadasz za prostymi rozwiązaniami i lubisz wyrażać to co ci w duszy gra? Nie ubierasz się w sieciówkach i masz swój niepowtarzalny styl? Lubisz uzupełniać swoje stylizacje przeróżnymi dodatkami? W takim razie biżuteria artystyczna to na pewno coś dla ciebie.

Czym jest biżuteria artystyczna?

Biżuteria artystyczna to coś co artyści i projektanci wykonują ręcznie. Bardzo często wytwarzają ją na specjalne zamówienie klienta. Dodaje jej to dodatkową wartość jaką jest niepowtarzalność. Materiały z których artyści wykonują biżuterię autorską są najczęściej wysokiej jakości, ekologiczne oraz trwałe. Są to ozdoby, których nie znajdziesz w sieciowych sklepach jubilerskich czy sklepach odzieżowych. Ręcznie robiona biżuteria zazwyczaj jest tworzona w pracowniach artystycznych. Artyści z wielką pasją dbają o każdy szczegół, przez co wartość tych mini dzieł jest dość wysoka. Co więcej jeśli szukasz prezentu dla bliskiej ci osoby, biżuteria ręcznie robiona jest niewątpliwie prezentem prosto od serca.

Ręcznie robiona biżuteria – czy jest warta swojej ceny?

Największym plusem tego rodzaju biżuterii jest jej niepowtarzalność. Ozdoby są unikatowe i wyróżniają się na tle innych akcesoriów dostępnych powszechnie. Gdy kupujesz łańcuszek, bransoletkę, pierścionek czy kolczyki robione ręcznie to masz ci gwarancję, że nikt nie jest w stanie skopiować twojego stylu. Dodatkowo projektanci wykonują ozdoby z materiałów z górnej półki przez co nie musimy się martwić o ich trwałość. Zdecydowanie będą pamiątką, która zostanie z nami na lata. Ponadto jeśli chodzi o pierścionki czy bransoletki, nie musisz się martwić o ich rozmiar, bo na pewno będą idealnie dostosowane rozmiarem. Zakup biżuterii handmade nie musi cię dużo kosztować. Cena ręcznie robionej biżuterii zależy od rodzaju zastosowanych do jej wykonania materiałów, ich wartości oraz czasu potrzebnego na zrealizowanie danego projektu. Mimo wszystko dodatki są godne twoich pieniędzy gdyż w ten sposób wspierasz i doceniasz pracę artystów. To oni dbają o każdy szczegół a biżuteria artystyczna jest zdecydowanie warta uwagi oraz zakupu.

Sprawdź także: Biżuteria z kamieniami co o tobie mówi

Biżuteria autorska – gdzie ją kupić?

Jeśli zależy ci na tym, by osobiście porozmawiać z artystą możesz się wybrać do ich warsztatów. W większych miastach takich jak Warszawa czy Kraków możesz znaleźć pracownie artystów, obejrzeć ich tymczasowe prace i zamówić model dla siebie. Artystów możesz też wesprzeć poprzez zakup ich prac przez ich strony internetowe takie jak Etsy, Decobazaar, Artyferia czy KuferArt. Jeśli chcesz być niepowtarzalna i interesuje cię ręcznie robiona biżuteria-rozwiązań jest wiele.

Sprawdź także: Biżuteria sztuczna – świetna alternatywa

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.