Jak przestać jeść słodycze?

W słodyczach dobry jest niestety tylko smak, bo nie mają one żadnego pozytywnego wpływu na ludzki organizm. Jesz je, ponieważ ci smakują, ale w rzeczywistości wolałbyś całkowicie z nich zrezygnować, bo to właśnie przez nie twoja waga nie jest zadowalająca, a wygląd mocno odbiega od przyjętych kanonów piękna. Jak przestać jeść słodycze? Zrobisz to w kilku krokach. Trzymaj się zapisanych na dole zasad, a już niedługo na dobre przywykniesz do diety niezawierającej słodkich przetworzonych pokarmów.

Głodówka to nie rozwiązanie!

Po pierwsze – przestań się głodzić. Chcesz schudnąć, dlatego jesz coraz mniej i mniej, przez co doprowadzasz do nagłych napadów nieposkromionego apetytu. Organizm prędzej czy później upomni się o to, czego mu nie dostarczasz. Niskokaloryczne diety powodują przesadne obniżenie poziomu cukru we krwi, a gdy ten jest za niski, zaczynasz odczuwać ochotę na coś słodkiego, by uzupełnić niedostatek glukozy. Póki co staraj się więc jeść tyle, ile potrzebujesz. W żadnym wypadku się nie głodź.

Nie traktuj też jedzenia jak sposobu na poprawę humoru. Bardzo często niestety pocieszamy się smacznym jedzeniem, bo gdy tylko zacznie się ono rozkładać w naszej jamie ustnej, dochodzi do nagłego wyrzutu endorfin, czyli hormonów szczęścia, które dają nam uczucie zadowolenia i spełnienia. Jest to niestety tylko pozorny efekt. Najpierw po zjedzeniu słodyczy czujesz się świetnie, ale gdy pokarm przejdzie już przez pierwsze odcinki układu pokarmowego, masz wyrzuty sumienia i zaczynasz obwiniać samego siebie.

Słodycze – jak się od nich uwolnić?

Jak przestać jeść słodycze? Jeżeli są one dla ciebie właśnie takim pocieszycielem, musisz nauczyć się w inny sposób poprawiać sobie nastrój. Do wyboru masz wiele rozwiązań. Jednym z lepszych narzędzi do poprawiania samopoczucia jest po prostu wysiłek fizyczny, a konkretnie – trening aerobowy. Istnieje nawet coś takiego jak euforia biegacza. Po godzinnym porządnym wysiłku, podczas którego spocisz się i wymęczysz, czujesz się tak szczęśliwy, że nawet ochota na słodycze sama przemija.

Jeśli jednak stwierdzisz, że twoje życie bez słodyczy nabierze szarych odcieni, nie musisz tak całkowicie z nich rezygnować. Najbardziej kusi nas to, czego sobie zakazujemy – właśnie z tego powodu dzieci sięgają po alkohol, a nastolatki popalają papierosy przed szkołą. Niczego więc sobie nie zabraniaj, ale po prostu ogranicz ilość spożywanych słodyczy. Pozwól sobie na nie np. raz w tygodniu, gdy spotkasz się z rodziną i będziesz mógł skosztować ciasta upieczonego przez babcię. Całkowite odwyki od słodkich wyrobów nie są ci do niczego potrzebne. Liczy się bowiem ilość.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *