Jak przestać jeść słodycze?

W słodyczach dobry jest niestety tylko smak, bo nie mają one żadnego pozytywnego wpływu na ludzki organizm. Jesz je, ponieważ ci smakują, ale w rzeczywistości wolałbyś całkowicie z nich zrezygnować, bo to właśnie przez nie twoja waga nie jest zadowalająca, a wygląd mocno odbiega od przyjętych kanonów piękna. Jak przestać jeść słodycze? Zrobisz to w kilku krokach. Trzymaj się zapisanych na dole zasad, a już niedługo na dobre przywykniesz do diety niezawierającej słodkich przetworzonych pokarmów.

Głodówka to nie rozwiązanie!

Po pierwsze – przestań się głodzić. Chcesz schudnąć, dlatego jesz coraz mniej i mniej, przez co doprowadzasz do nagłych napadów nieposkromionego apetytu. Organizm prędzej czy później upomni się o to, czego mu nie dostarczasz. Niskokaloryczne diety powodują przesadne obniżenie poziomu cukru we krwi, a gdy ten jest za niski, zaczynasz odczuwać ochotę na coś słodkiego, by uzupełnić niedostatek glukozy. Póki co staraj się więc jeść tyle, ile potrzebujesz. W żadnym wypadku się nie głodź.

Nie traktuj też jedzenia jak sposobu na poprawę humoru. Bardzo często niestety pocieszamy się smacznym jedzeniem, bo gdy tylko zacznie się ono rozkładać w naszej jamie ustnej, dochodzi do nagłego wyrzutu endorfin, czyli hormonów szczęścia, które dają nam uczucie zadowolenia i spełnienia. Jest to niestety tylko pozorny efekt. Najpierw po zjedzeniu słodyczy czujesz się świetnie, ale gdy pokarm przejdzie już przez pierwsze odcinki układu pokarmowego, masz wyrzuty sumienia i zaczynasz obwiniać samego siebie.

Słodycze – jak się od nich uwolnić?

Jak przestać jeść słodycze? Jeżeli są one dla ciebie właśnie takim pocieszycielem, musisz nauczyć się w inny sposób poprawiać sobie nastrój. Do wyboru masz wiele rozwiązań. Jednym z lepszych narzędzi do poprawiania samopoczucia jest po prostu wysiłek fizyczny, a konkretnie – trening aerobowy. Istnieje nawet coś takiego jak euforia biegacza. Po godzinnym porządnym wysiłku, podczas którego spocisz się i wymęczysz, czujesz się tak szczęśliwy, że nawet ochota na słodycze sama przemija.

Jeśli jednak stwierdzisz, że twoje życie bez słodyczy nabierze szarych odcieni, nie musisz tak całkowicie z nich rezygnować. Najbardziej kusi nas to, czego sobie zakazujemy – właśnie z tego powodu dzieci sięgają po alkohol, a nastolatki popalają papierosy przed szkołą. Niczego więc sobie nie zabraniaj, ale po prostu ogranicz ilość spożywanych słodyczy. Pozwól sobie na nie np. raz w tygodniu, gdy spotkasz się z rodziną i będziesz mógł skosztować ciasta upieczonego przez babcię. Całkowite odwyki od słodkich wyrobów nie są ci do niczego potrzebne. Liczy się bowiem ilość.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *