Jak powstrzymać wypadanie włosów?

0
546

Utrata włosów to przykra dolegliwość. Niestety nie zawsze mamy wpływ na stany chorobowe, które powodują utratę kosmyków. Z reguły problem jest natury nie tylko estetycznej, ale i zdrowotnej. Dlatego jeśli włosy zaczynają wypadać intensywniej niż dotychczas, należy podjąć zdecydowane kroki.

Kuracja na wypadające włosy krok po kroku


1. Pierwszy krok to wizyta u lekarza. Jeśli włosy zaczęły wypadać z dnia na dzień w większej ilości, może być to sygnał o problemach zdrowotnych. Za taki stan rzeczy często odpowiadają problemy z tarczycą, stres, anemia, przyjmowanie leków, nieodpowiednia dieta, cukrzyca, nowotwory, choroby skóry głowy. Po wnikliwym wywiadzie oraz konkretnych badaniach, lekarz wprowadzi odpowiednią formę leczenia i doradzi pacjentowi, jak powstrzymać wypadanie włosów.


2. Jeśli badania nie wykazały żadnych odchyleń od normy, należy wziąć pod uwagę zbyt dużą ilość spożywanego cukru. Utrudnione wchłanianie żelaza i cynku to często powód łamliwych i słabych włosów. Cukier powoduje również szybsze przetłuszczanie się głowy i łupież, a stąd już niedaleka droga do nadmiernej utraty włosów.


3. Zdrowa dieta, bogata w drogocenne dla włosa składniki to podstawa zdrowego żywienia. Produkty bogate w kwasy omega – 3, białka, aminokwasy, witaminy A i D to podstawa zdrowych kosmyków. Ważne jest również żelazo. Wzmacnia ono bowiem strukturę włosa. Jego niedobory to objaw anemii.
4. Suplementy są wskazane, jeśli nie można sobie pomóc w inny sposób i lekarz dał zielone światło do ich zastosowania. Jednak wzbogacenie diety o niezbędne składniki może być równie skuteczne, co gotowe tabletki.


5. Palenie ma ogromny wpływ na zmniejszone uwalnianie tlenu w tkankach i ich niewystarczającego odżywienia. Ma to znaczący wpływ na kondycję włosa. Dlatego warto rzucić zły nałóg, który szkodzi nie tylko włosom.


6. Nadmierna stylizacja, koloryzacja, przedłużanie, prostowanie… Wszystko to nie pozostaje obojętne dla naszych włosów. Warto choć trochę ograniczyć nadmierną stylizację i dać włosom trochę odpoczynku. Dodatkowo należy wziąć pod lupę szampony i odżywki, które stosujemy na co dzień. Powinny być umiejętnie dobrane do skóry i kondycji włosów.


7. Dobroczynne składniki dla naszych kosmyków można również dostarczyć w formie masek, które z powodzeniem zastąpią drogie produkty z drogerii. Maska z jajek, siemię lniane, olejek rycynowy, płukanki i wcierki ze skrzypu polnego.

Co może być przyczyną wypadania włosów?


Należy również wspomnieć, że często za nadmierne wypadanie włosów winny jest stres. Dlatego należy nauczyć się z nim skutecznie walczyć. Przyniesie to korzyść nie tylko włosom, ale również zyska na tym cały organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here