Biżuteria sztuczna – świetna alternatywa

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie uzupełnia stylizacji, jak odpowiednia biżuteria. Lubimy mieć możliwość wyboru odpowiedniego naszyjnika czy też pierścionka do konkretnego ubioru. Ale co jeśli chcemy powiększyć naszą kolekcję błyskotek jednocześnie nie wydając przy tym fortuny? Biżuteria sztuczna będzie idealnym rozwiązaniem.

Zalety sztucznej biżuterii

Dość często sięgamy po takie dodatki jak sztuczna biżuteria. Powód jest prosty- niższa cena. Oczywiście nie zawsze musi tak być. Producenci często wynajmują projektantów i artystów tak by stworzyć nietuzinkowe egzemplarze z ciekawych materiałów. Sprawia to, żebiżuteria sztuczna wcale nie należy do najtańszych. Co więcej jest ona szeroko dostępna. Możemy znaleźć ją w centrach handlowych, sklepach z biżuterią, sieciówkach, butikach czy też na straganach i targach. Często też drogie dodatki wykonane z metali szlachetnych ma dla nas wysoką wartość sentymentalną. Boimy się, że łatwo ją zgubimy bądź też zakładamy ją jedynie na formalne okazje. Za to sztuczna biżuteria daje nam duże pole do popisu-możemy nosić ją na co dzień, zakładać na formalne okazje, kupować różne kolory, kształty i rodzaje. Dodatkowo ten rodzaj biżuterii dużo łatwiej jest kupić w kompletach lub dopasować do ozdób, które już posiadamy w naszej kolekcji. Często stosowanym chwytem przez butiki czy sieciówki jest projektowanie biżuterii w taki sposób by idealnie komponowała się do sprzedawanych ubrań, tak by klienci skusili się na zakup pełnego zestawu. 

Zobacz także: Minimalistyczna biżuteria-szczegół tkwi w prostocie

Wady sztucznej biżuterii

Niestety główną wadą biżuterii sztucznej jest jej nietrwałość. Jeśli została wykonana ze słabej jakości materiałów, musimy mieć świadomość, że nie będzie mogła nam służyć przez długie lata. Takie kolczyki, naszyjniki czy pierścionki musimy zdejmować przed jakimkolwiek kontaktem z wodą, gdyż mogą się one łatwo zniszczyć a dodatkowo zafarbować naszą skórę. Co więcej, często zdarza się, że tanie łańcuszki łatwo się zrywają, natomiast z kolczyków i pierścionków odpadają diamenciki czy cyrkonie. Dlatego, jeśli dany model biżuterii mocno ci się podoba i chciałabyś go nosić przez długi czas, warto jest zainwestować w trwalszy egzemplarz.

Sztuczna biżuteria – na co uważać kupując ją?

Najlepiej jest zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • nie kupować na targowiskach od nieznanych nam sprzedawców, ponieważ mogą próbować nam wciskać słabej jakości wyroby,
  • wybierać strony gdzie sprzedawana jest dobra tania biżuteria online bądź sklepy stacjonarne z dobrymi opiniami i certyfikatami,
  • nie kupować wyrobów z materiałów niskiej jakości – plastiku i taniego metalu, tylko wybierać te produkty, które mają opisane materiały dobrej jakości np. stal chirurgiczna, tytan, szkło, naturalne kamienie, drewno

Warto też rozważyć zakup biżuterii wykonywanej ręcznie przez artystów. W ten sposób wspieramy małe przedsiębiorstwa i mamy pełną świadomość, w jaki sposób i z jakich materiałów została wykonana. Dodatkowo możemy poprosić o wykonanie egzemplarzy na zamówienie przez co noszone przez nas ozdoby będą jedyne w swoim rodzaju. Teraz już wiesz, czy tania biżuteria online jest warta zakupu.

Zobacz także: Bransoletka na noge hit czy kit?

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.