Wiosna, a moda

0
417

Zbliża się wielkimi krokami najpiękniejsza pora roku. Wiosna. To słowo sprawia, że my wszyscy, z utęsknieniem czekamy, aż ta przepiękna pora roku nadejdzie. Wszystko się wówczas budzi do życia, promienie słoneczne radośniej tańczą na wietrze, kwiaty przecudownie pachną, to i my chcemy także pięknie wyglądać.

Wiosna i porządki w szafie

Zaczynają się wtedy wielkie porządki w szafach, garderoba podlega wszelkim przeglądom. W szczególności kobiety mają wtedy wielkie pole do popisu, aby upiększyć swój ubiór. W takiej sytuacji zastanawiają się nad tym, co jest najlepsze i czym mogłyby zabłysnąć. Pojawia się szereg kolekcji, które przyćmiewają jedna drugą.

Konkurencja bowiem nie śpi i każdy pragnie, aby to właśnie jego strój prezentował się jak najlepiej i aby to właśnie jego kolekcja, była najczęściej wybieraną z pośród wszystkich tych, które znajdują się obecnie na rynku. Najgorzej mają się same damy, chcące wyglądać jak najlepiej. Trendy są różne. Ile jest samych pań, tyle też jest opinii na temat danego stroju. Co zrobić, jeżeli nie możemy się zdecydować?

Stylista – czy warto skorzystać z jego porad?

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do stylisty. Fachowiec ten, posiadając odpowiednią wiedzę na temat stylizacji, doradzi, w jaki sposób możemy sprawić, że każdy na nasz widok oszaleje. Wiele pań korzysta także z porad swoich tak zwanych cioć dobra rada, które myśląc, że mają odpowiednią wiedzę na temat mody i stylu, potrafią w każdym calu dobrze poradzić swoim powiernicom.

W wielu wypadkach okazuje się to nie do końca dobrym rozwiązaniem ponieważ owe matrony mogą jedynie tak naprawdę sugerować się tylko i wyłącznie własnymi spostrzeżeniami, a nie fachowym doradztwem w tej materii. Dlatego też niejednokrotnie podczas szeregu wiosennych wydarzeń, kiedy to panie korzystające z porad właśnie swoich przyjaciółeczek przywdziewały wyznaczone przez te ekspertki ubrania doznawały wielu rozczarowań ponieważ nie było wszystko dopasowane tak, jak one sobie wyobrażały. Dlaczego się tak stało? Przyczyn mogło być wiele.

Przede wszystkim pominięto tak ważny aspekt, jak odpowiednio skomponowane barwy. Trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji jest to bardzo ważne. Niewłaściwie dobrane elementy pod względem kolorów, nijak nie pasują do danej stylizacji, a to pociąga za sobą wszelkie dalsze konsekwencje związane z niepowodzeniem całego przedsięwzięcia. Dlatego też, jeżeli chcemy komuś cokolwiek doradzić, a już w szczególności kwestie dotyczące ubioru, trzeba poznać podstawowe tajniki stylizacji, które przybliżą nam wszelkie rozwiązania. Moda na wiosnę. Piękno, to nie byle sztuka i nie każdy może w tej kwestii udzielać porad. Tym bardziej, że dana stylizacja, może nie pasować do konkretnej figury kobiety. Dlatego, aby nie oszpecić bliskiej nam osoby, podchodźmy do całego tematu z ostrożnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here