Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Walka z depresją

Walka z depresją, czyli jak odnaleźć chęci do życia? Profesjonalna walka z depresją to podstawa

Data publikacji 18 marca 2022

Walka z depresją, czyli jak odnaleźć chęci do życia? Profesjonalna walka z depresją to podstawa

Depresja należy do najczęściej występujących tzw. chorób cywilizacyjnych, określanych czasem także jako choroby dwudziestego pierwszego wieku. Może ona dotknąć każdego. W jaki sposób walczyć z depresją, by móc na powrót stać się szczęśliwym człowiekiem? W rozwiązaniu tego problemu często niezbędna okazuje się profesjonalna pomoc psychologiczna.

Depresja — podstawowe informacje

Depresja to słowo, z którym spotkał się zapewne każdy z nas. Często o depresji mówi się w kontekście osoby, która jest chwilowo w złym nastroju. Rzeczywistość jest jednak inna, a depresja to w rzeczywistości poważny, długotrwały problem; objawy typowe dla depresji mogą występować przez klika, a nawet kilkanaście lat.

Depresja może dotknąć właściwie każdego. Depresji może doświadczyć w swoim życiu zarówno młody człowiek bezskutecznie poszukujący jakiejkolwiek pracy, jak i dojrzały biznesmen odnoszący sukcesy zawodowe.

Choroba ta może przebiegać w odmienny sposób u każdego człowieka, ale najczęściej przejawia się ona takimi objawami jak między innymi:

poczucie braku sensu i celu w życiu,
strach przed — często wyimaginowanymi — problemami,
myśli samobójcze,
niechęć do wykonywania zawodowych obowiązków, codziennych sprawunków, a nawet tak prozaicznych czynności jak higiena czy założenie odpowiedniego ubrania,
lęk przed nawiązywaniem nowych relacji czy wchodzenia w związek.
Jak widać, depresji towarzyszą bardzo poważne symptomy. Mogą one poważnie utrudnić, a czasem nawet uniemożliwić normalne funkcjonowanie.

Walka z depresją — sposoby domowe i profesjonalne. W jaki sposób można pokonać depresję?

Walka z depresją może obejmować takie domowe metody jak na przykład aktywność fizyczna (bieganie, regularne spacery, przejażdżka na rowerze, praca w przydomowym ogródku to tylko niektóre z możliwych rozwiązań). Jest to zalecane działanie, ponieważ wysiłek fizyczny przyczynia się do uwolnienia w organizmie endorfin, czyli „hormonów szczęścia”.

Niestety, czasem tego typu działania — choć z pewnością są one zalecane i pomagają przynajmniej na krótki czas przyczynić się do poprawy samopoczucia — są niewystarczające. Jeśli pomimo naszych starań, rozmów z bliskimi itd. depresja wciąż się utrzymuje, konieczne jest skorzystanie z profesjonalnego doradztwa psychologicznego. Tego typu pomoc można znaleźć w poradniach zdrowia psychicznego.

Wśród takich ośrodków można znaleźć między innymi poradnię Harmonia LUX MED. Fachowa, merytoryczna pomoc ze strony terapeuty sprawia, że szanse na wyleczenie depresji — nawet jeśli nie są one stuprocentowe — stają się znacznie wyższe.

Artykuł sponsorowany

Sukienki na jesień

Redakcja ravel.com.pl

Nasza strona to niezwykła mieszanka inspiracji, praktycznych wskazówek i najnowszych trendów w dziedzinie lifestyle'u, zdrowia, urody, mody i diety. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby pielęgnować swoje ciało i duszę, od porad dotyczących zdrowego stylu życia po wskazówki dotyczące modowych trendów i pielęgnacji urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nastawienie barku