Porządek w domu to porządek w życiu

0
273

Utrzymanie domu w czystości jest korzystne z kilku powodów. Głównym jest nasze bezpieczeństwo. Bałagan kochają różnego rodzaju grzyby i pleśnie. Walka z nimi jeżeli już się pojawią nie jest łatwa. Wymaga zaangażowanie środków pieniężnych i naszego czasu. Kolejną grupą, która kocha nieporządek są roztocza i kurz.

Porządek w domu a nasze zdrowie

Niestety podobnie jak grzyby i pleśnie mogą odbić się na naszym zdrowiu. Kurz i roztocza bardzo często powodują alergię, która nieleczona może przekształcić się chociażby w astmę. Kolejni miłośnicy to wszelkiego rodzaju insekty takie jak muchy, komary czy w skrajnych przypadkach karaluchy. Tacy goście w domu to potencjalne źródło chorób i niechcianych zarazków.

Zapachy w domu – jak zaradzić?

Kolejnym niemiłym aspektem niestarannej dbałości o nasz dom jest nieprzyjemny zapach, jaki temu towarzyszy. Powodem, dla którego warto dbać o porządek poza naszym bezpieczeństwem jest nasza ocena w oczach innych. Dom to rodzaj naszej wizytówki. Zadbany, czysty i pachnący jest informacją dla naszych gości, Mówi im. że jesteśmy poważnymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Wrażenie jakie wywrzemy może mieć wpływ na nasze relacje z innymi, dlatego porządki w domu powinniśmy traktować bardzo serio.

Ostatnim aspektem przewagi porządku nad bałaganem jest nasze samopoczucie. W czystej, zadbanej przestrzeni czujemy się komfortowo, łatwiej jest nam się zrelaksować a wypoczynek w czystości jest bardziej efektywny. Utrzymanie porządku w domu nie wymaga od nas wielkich nakładów czasu i środków. Na rynku mamy ogromny wybór detergentów o dużej skuteczności. Podobnie sprawy się mają odnośnie sprzętu sprzątającego. Wybór odkurzaczy, parownic, mopów i innych urządzeń do sprzątania jest bardzo duży. Każdy bez problemu znajdzie coś, co odpowiada jego preferencjom i oczekiwaniom.

Wiele czynności nie wymaga od nas specjalistycznych środków i urządzeń. Wystarczy odrobina zmysłu estetyki i utrzymywanie ładu w poszczególnych pomieszczeniach wchodzących w skład domu. Zwykłe odkładanie rzeczy na swoje miejsce po ich użyciu często wystarczy do utrzymania czystości. Przetarcie kurzy nie zajmuj również dużo czasu. Porządki w domu to systematyczna praca. Jeżeli wykonywana jest sumiennie i regularnie to bez problemu możemy cieszyć się porządkiem naszego otoczenia.

Z pewnością wpłynie ono na lepszy stan naszego zdrowia, lepsze samopoczucie i ułatwi nasze funkcjonowanie w domu i poza nim. Wpłynie również na bogactwo naszego życia towarzyskiego. Ludzie jako istoty społeczne nie powinny zaniedbywać tego aspektu swojego życia, jakim są relacje międzyludzkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here