Męska ozdoba

Elegancki mężczyzna dba o swój wizerunek. Aby był jak najlepszy należy przestrzegać przyjętych norm modowej klasyki i dbać o swój wygląd. Ważnym uzupełnieniem dress code jest dbałość o detale – odpowiedni dobór biżuterii. W tym artykule omówiony zostanie więc ten ważny temat jakim jest biżuteria dla mężczyzn.

Pierwszym, najbardziej rzucającym się w oczy elementem męskiego image’u są sygnety. Pierścienie to gustowny dodatek na męskiej ręce. Przy ich doborze należy jednak kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Przede wszystkim należy dbać o to by sygnety były ze szlachetnych materiałów, złota lub srebra. Wszelkie plastikowe czy aluminiowe sygnety rażą swoją sztucznością i nie są dobrym znakiem rozpoznawczym dla mężczyzny. Ponadto nie należy zakładać więcej niż jednego sygnetu. Ręce obwieszone klejnotami nie kojarzą się dobrze, mężczyzna wygląda wówczas jakby obnosił się ze swoim bogactwem co nie jest dobrze odbierane w towarzystwie.
Drugim typem męskiej biżuterii są spinki do mankietów. Elegancki mężczyzna noszący oryginalne koszule zawsze ma z nimi styczność. Spinki są dobrym elementem do eksperymentowania. Można wybrać te ze srebra, można również ze stali chirurgicznej. Ważne by były oryginalne i dobrze uzupełniały całość stroju. Jednocześnie przy doborze marynarki należy pamiętać by rękaw wystawał ponad jej mankiet i lekko eksponował spinki.
Kolejnym przykładem męskiej biżuterii są łańcuszki i bransoletki. Warto pamiętać by wybierać srebrne, są bowiem dość odporne i łatwe w czyszczeniu a dodają klasy i szyku. Symbole związane z religią, miłością swojego życia czy wspomnienie dalekiej podróży, wszystko to można z dumą nosić ciesząc się prestiżem jakiego dodaje.

ozlocie.pl

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *