Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Kiedy warto zdecydować się na plastykę powiek?

Data publikacji 14 kwietnia 2022


Plastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym pozwalającym na nadanie młodzieńczego wyglądu oczom. Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg? Gdzie można go wykonać? Poznaj najważniejsze informacje na temat tej procedury!

Czym jest plastyka powiek?

Zabieg określany jako blepharoplastyka, czyli inaczej jako plastyka powiek to obecnie jeden z często wybieranych zabiegów chirurgii plastycznej.

Za pomocą zabiegu tego typu można odpowiednio wymodelować zarówno powieki górne, jak i dolne. Celem jest przede wszystkim poprawa ich wyglądu, a tym samym wpływ na wygląd oczu i całej twarzy.

Warto jednak pamiętać o tym, że plastyka powiek nie tylko pozwala na uzyskanie efektu estetycznego, ponieważ może mieć ona również zastosowanie praktyczne i pomagać osobom, które się na nią zdecydują, w codziennym funkcjonowaniu.

Gdy chodzi o zabieg jak plastyka powiek Kraków również oferuje go w działających w mieście klinikach i gabinetach chirurgii plastycznej. 

Plastyka powiek – kiedy warto?

Zabieg plastyki powiek ma szerokie zastosowanie i prowadzony jest z różnych wskazań. Kiedy najczęściej jest on wybierany?

  1. Opadające powieki – bardzo często plastyka powiek jest wykonywana wtedy, gdy u osoby występują opadające powieki. To defekt genetyczny, który najczęściej występuje rodzinnie i pojawia się już u młodych osób. Opadające powieki mogą zaburzać pole widzenia, dlatego też zabieg ma wtedy nie tylko cel estetyczny, lecz też praktyczny.
  2. Wiotkość powiek – gdy powieki są wiotkie, mało jędrne, wtedy wzrok wygląd na zmęczony, a cała twarz na starszą. Wtedy plastyka pozwala na nadanie twarzy młodszego wyglądu, ponieważ powieki będą wtedy odpowiednio podciągnięte i wygładzone.
  3. Starszy wiek – plastyka powiek jest również popularnym zabiegiem u osób w starszym wieku, które chcą odmłodzić swój wygląd twarzy.
  4. Urazy w obrębie powiek – warto również zaznaczyć, że plastyka powiek będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które przeszły urazy twarzy prowadzące do zmian wyglądu powiek. Wtedy zabieg pozwala na nadanie im atrakcyjnej prezencji.

Wobec tego plastyka powiek jest zabiegiem o bardzo szerokim zastosowaniu, który doskonale nadaje się do wykonania zarówno u osób młodszych, jak i starszych, kobiet i mężczyzn. 

Na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym, który jest inwazyjny, jednak nie jest on bardzo skomplikowany i nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka.

Zabieg polega na wykonaniu cięć w powiekach górnych albo dolnych, a następnie na wycięciu nadmiaru tkanek i odpowiednim wymodelowaniu skóry. Cięcia prowadzone są w liniach załamania powiek, dlatego nie pozostawiają po sobie widocznych blizn.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, które zapewnia, że jest on bezbolesny. Całkowity czas procedury najczęściej wynosi około 60-120 minut.

Po zabiegu zakładane są szwy, które wymagają usunięcia po około 4-7 dniach. Całkowity czas rekonwalescencji po zabiegu to około 7-10 dni. Należy wtedy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Gdzie przeprowadza się plastykę powiek?

Zabieg chirurgii plastycznej powiek powinien być wykonany przez specjalistę w tej dziedzinie, który będzie mógł zapewnić wtedy kompleksowe wsparcie.

W Krakowie w zabiegach tego typu specjalizuje się między innymi chirurg plastyczny Raczkowska. Na stronie internetowej jej kliniki można uzyskać więcej informacji na temat procedury.

Ile kosztuje plastyka powiek?

Ceny związane z korekcją powiek dolnych albo górnych zależne są od wybranego gabinetu oraz od zakresu zabiegu.

Najczęściej koszt związany z przeprowadzeniem procedury wynosi od około 6000 złotych przy powiekach górnych, natomiast przy powiekach dolnych ceny na ogół są wyższe i rozpoczynają się one od około 8000 złotych.

Sukienki na jesień

Redakcja ravel.com.pl

Nasza strona to niezwykła mieszanka inspiracji, praktycznych wskazówek i najnowszych trendów w dziedzinie lifestyle'u, zdrowia, urody, mody i diety. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby pielęgnować swoje ciało i duszę, od porad dotyczących zdrowego stylu życia po wskazówki dotyczące modowych trendów i pielęgnacji urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?