Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta

Jak schudnąć na wiosnę?

Data publikacji 7 lutego 2020

Wraz z nadejściem wiosny Panie rozpoczynają porządki w swoich szafach. Nie raz bywa tak, że ulubione kreacje wiosenne czy tym bardziej letnie, wyglądają już nieco kuso. Dopada je też wielka rozpacz, gdy nagle zamek od ulubionych spodni nie chce się dopiąć. Pierwsza myśl jaka pojawia się wtedy w głowie to: jak szybko schudnąć?

Skuteczne odchudzanie


Jest bardzo dużo teorii na temat odchudzania, a eksperci od diet prześcigają się między sobą, by zdobyć uwagę jak największej liczby osób. W szczególności płci żeńskiej. Cudowne soczki, koktajle, czy diety ubogokaloryczne to plaga dzisiejszych czasów. Nawet jeżeli uda się zrzucić parę zbędnych kilo to istnieje duże ryzyko, że za rok będzie potrzebna podobna batalia o prawidłową wagę. Dlatego zanim podejmiemy ostateczna decyzję o tym jak będziemy się odchudzać, warto zapoznać się z metodami, które działają na dłuższą metę.

Porady dietetyków odnośnie odchudzania


Podążając za radami dietetyków, w drodze do sukcesu jakim jest utrata kilogramów najważniejsze są zdrowe nawyki. W szczególności jeżeli chodzi o odżywianie, a także o ruch. Dieta nie może być krótkoterminowym rozwiązaniem ponieważ doprowadzi ostatecznie do jeszcze gorszych rezultatów. Wybierając opcje żywieniową warto wybierać produkty, które będą bogate odżywczo. Dzięki temu nasz organizm będzie funkcjonował sprawniej. Nie naruszymy funkcji hormonalnych organizmu ani metabolicznych. Dobrze odżywiony organizm to dobrze funkcjonujący organizm, który z łatwością spala tłuszcz i prowadzi do długoterminowych rezultatów. Wśród produktów gęstych odżywczo znajdziemy przede wszystkim jajka, ryby, wołowinę, podroby, a także warzywa i owoce. Ważne by produkty te pochodziły z upraw ekologicznych i posiadały odpowiednie certyfikaty.


Kolejnym zdrowym nawykiem, jaki należy wprowadzić to ruch. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia odchudzania. Samo siedzenie na kanapie i liczenie kalorii nie przynosi oczekiwanych efektów. Gdy zaczynamy się ruszać pobudzamy nasz organizm do większej pracy. Wtedy nasz metabolizm przyspiesza co powoduje, że niechciany tłuszczyk zaczyna zmniejszać swoją objętość. na szczęście nie trzeba od razu zacząć biegać maratonów. Nie trzeba również godzinami przesiadywać na siłowni.

Jeżeli zbyt długo zaniedbywaliśmy nasza kondycję fizyczną na początek wystarczą spacery. możemy również dołożyć do tego kilka prostych ćwiczeń na siłowniach „pod chmurką”. Z biegiem czasu, można wprowadzić proste ćwiczenia siłowe wykonywane w domu. Bo warto wiedzieć, że im większe mięśnie tym lepsze spalanie tłuszczu. Silne, dobrze pracujące mięśnie mogą stanowić klucz do naszej wymarzonej sylwetki.

Sukienki na jesień

Redakcja ravel.com.pl

Nasza strona to niezwykła mieszanka inspiracji, praktycznych wskazówek i najnowszych trendów w dziedzinie lifestyle'u, zdrowia, urody, mody i diety. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby pielęgnować swoje ciało i duszę, od porad dotyczących zdrowego stylu życia po wskazówki dotyczące modowych trendów i pielęgnacji urody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?