Jak prowadzić bloga?

0
156

Blog w dzisiejszych czasach stał się wizytówką wielu przedsiębiorców, jak i poszczególnych osób. To świetna reklama wtedy, kiedy chcemy pokazać siebie lub swój biznes z bardziej ludzkiej strony. Ile jest przypadków blogów, które osiągnęły niesamowity sukces? Setki. W jaki sposób udało im się tego dokonać? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Pomysł na bloga

Zacznijmy od tego, że jeśli chcemy mieć ciekawego bloga, który będzie miał po kilka tysięcy unikalnych użytkowników musimy mieć na niego pomysł. Samo pisanie byle czego, bez jakiegokolwiek ładu i składu nie ma większego sensu. To przecież zaśmiecanie internetu a nikt nie chce być śmieciarzem. A więc na naszym blogu powinna znajdować się wysokiej jakości treść. Lepiej jest pisać artykuły raz na jakiś czas — systematycznie – niż codziennie a byle jak.

Tematyka bloga

A o czym pisać? Możliwości jest sporo, ale najlepiej jest pisać o tym, co nas interesuje. Może mamy jakąś pasję, którą chcieliśmy od zawsze realizować? Interesujemy się dajmy na to inwestowaniem — czemu nie stworzyć o tym bloga? Oszczędzanie również jest na topie. Większość ludzi nie wie, w jaki sposób inwestować swoje oszczędności. Zacznijmy ich edukować, oczywiście, jeśli posiadamy w tej dziedzinie konkretną wiedzę. W obecnej sytuacji gospodarczej ze względu na panujące niskie stopy procentowe i wysoką inflację większośc ludzi szuka alternatywy. A może lubisz łowić ryby? Doskonale. Zacznij o tym pisać. Grasz na jakimś instrumencie? Warto prowadzić swojego bloga. A więc jak widać możliwości jest naprawdę wiele.

Ktoś może pomyśleć, że samo pisanie bloga powoli odchodzi w zapomnienie i jest ono wypierane przez Facebooka czy Instagrama. Tylko, że blog osobisty zawsze będzie miał przewagę. Jaką? Otóż cała treść znajduje się na naszych serwerach, do których mamy dostęp. Nikt nie może nam wyłączyć strony, zablokować czy zawiesić — tylko my sami. Na swoim blogu nie musimy wyświetlać reklam, których i tak nikt nie ogląda. Nasz blog należy w zupełności do nas.

A więc jak prowadzić bloga? Przede wszystkim, kiedy będziemy pisać na temat, który nas interesuje — piszmy od serca — mając na uwadze konkretnego czytelnika. O wiele łatwiej jest pisać z myślą, że po drugiej stronie będzie ktoś, kto przeczyta nasz tekst. Dobrze jest posiadać stworzoną w głowie grupę docelową. Podsumowując, jeśli stworzymy dobry temat, wysokiej jakości artykuły, grupę docelową i przyjazne miejsce, w którym będzie można było albo odpocząć, albo znaleźć ciekawe informacje w celu poszerzenia swojej wiedzy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz blog odniesie spory sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here