Garsonka czy dres?

0
172

Przeciętny Polak spędza w pracy aż 10 lat swojego życia. Jest ona źródłem naszego utrzymania, oraz miejscem, w którym spędzamy zazwyczaj większość dnia. Spotykamy się tam ze współpracownikami, którzy równie jak my poddają się codziennej rutynie i tym samym obowiązkom. W zależności od tego, gdzie znajduje się nasze miejsce pracy, są wymagane określone kanony w ubiorze.

Strój do pracy

Pracownik biurowca na co dzień powinien ubierać się elegancko, aby dopasować się do otoczenia, w którym pracuje i zachować etykę ubioru. Trener sportowy może sobie pozwolić na luz, czyli wskoczyć w wygodne dresy, aby bez skrępowania móc ćwiczyć swoich zawodników. Stylizacje do pracy nie powinny być wyzywające ani nie powinny wzbudzać wątpliwości wśród spojrzeń współpracowników, szefa bądź też klientów, z jakimi na co dzień mamy do czynienia. Neutralny strój może jednak podkreślać zalety naszej sylwetki w sposób delikatny.

Mówiąc o stylizacji, należy wziąć pod uwagę również fryzurę oraz makijaż w przypadku kobiet. Powinien być on stonowany, czyli należy użyć pastelowych barw zamiast tych kontrastowych. Delikatna maskara, odrobina różu oraz pomadka w neutralnym kolorze (na przykład wiecznie modny odcień nude) są idealną opcją na makijaż do pracy.

Jaką fryzurę wybrać?


W kwestii fryzury należy postawić na lekki kok, kucyk, warkocz, bądź rozpuszczone włosy. Tutaj jednak wymogi są dosyć różne. Pracując jako kucharka jest bezwzględny zakaz posiadania rozpuszczonych włosów na kuchni z wiadomych powodów. Wtedy jednak musimy stosować się do wytycznych ze względów sanitarnych i tutaj nie poszalejemy. Jeżeli jednak pracujemy w takim miejscu, gdzie nie trzeba chować włosów pod czepkiem bądź innym nakryciem głowy możemy wykonać delikatną fryzurę podkreślającą nasze rysy twarzy.

Oczywiście wiadomo, że do żadnej pracy nie powinniśmy chodzić na dwudziestocentymetrowych szpilkach, topie do pępka oraz miniówce szerokości paska od spodni. Zazwyczaj wystarczą proste spodnie typu jeans, biała koszula, marynarka bądź kardigan oraz do podkreślenia stylizacji modny zegarek albo prosta bransoletka.

Jeżeli zaś wykonujemy wolny zawód i sami decydujemy o tym w jakim miejscu, w jakim czasie wykonujemy zlecenia, możemy bez problemu wybrać to co chcemy, podkreślając nasz styl, nie martwiąc się o reakcję innych ludzi (nie odstraszając klientów oczywiście jeżeli mamy z nimi takowy kontakt). Wybór ubioru do pracy w dużej mierze zależy od wytycznych, jakie w niej są stosowane, jednak z zachowaniem umiaru delikatnie możemy podkreślić swój styl w każdej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here