Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu nad morzem?

Wesele nad morzem to dla niektórych par prawdziwe spełnienie marzeń – nadmorskie kurorty mogą dużo zaoferować nie tylko turystom planującym niezapomniany urlop, ale również nowożeńcom chcącym przeżyć najważniejszy dzień w życiu w wyjątkowych okolicznościach. Dzięki pocztówkowym krajobrazom – z białymi plażami i błękitnymi falami na pierwszym planie – ślub i wesele na pewno upłyną w uroczystej, niezwykłej atmosferze.

Czy warto wynająć salę weselną nad morzem?

Organizacja wesela nad morzem jest świetnym pomysłem z wielu powodów. Przede wszystkim sceneria charakterystyczna dla nadbałtyckich miejscowości znakomicie prezentuje się na zdjęciach – fotografie wykonane na tle fal i piasku staną się więc cenną pamiątką na całe życie i będą rewelacyjnie wyglądały w albumie. Ponadto wynajęcie sali blisko plaży umożliwia przeprowadzenie sesji plenerowej nawet w dniu ślubu, co jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań.

Zarezerwowanie sali weselnej w Gdańsku lub innym mieście nad morzem jest też idealną opcją dla par marzących o ślubie w plenerze. Obecnie przysięgę małżeńską można złożyć w dowolnym miejscu, w tym także na plaży – wystarczy uzupełnić w Urzędzie Stanu Cywilnego odpowiedni wniosek i wybrać malowniczą lokalizację. Jeśli sala znajduje się daleko od miejsca uroczystości, warto przygotować dla gości specjalny transport – prawdziwą atrakcją będzie pokonanie przynajmniej części trasy np. motorówką.

Czym się kierować przy wyborze sali weselnej nad morzem?

Nadmorskie kurorty są popularnym kierunkiem turystycznym, w związku z czym wyróżniają się rozbudowaną siecią usług hotelarskich. W tym regionie Polski można znaleźć wiele nowoczesnych obiektów noclegowych, gwarantujących doskonałą jakość i możliwość skorzystania z szeregu udogodnień.

Na terenie tego typu hoteli do dyspozycji gości pozostają nie tylko komfortowe pokoje, ale również np. strefy wellness, zadbane ogrody, place zabaw dla dzieci, wypożyczalnie sprzętu sportowego. W kontekście organizacji wesel główne znaczenie mają jednak restauracje – ważne, by szefowie kuchni mieli doświadczenie w przygotowywaniu dużych imprez i jednocześnie mogli zaproponować ciekawe menu oparte np. na daniach kuchni lokalnej. Inną kluczową kwestię stanowi dostępność terminów.

Pary planujące ślub i wesele nad morzem nie powinny mieć problemów z zarezerwowaniem wymarzonej sali, przy czym należy pamiętać, że na wolny termin, szczególnie weekendowy lub w okresie wakacyjnym, trzeba czekać nawet więcej niż rok – wyjaśnia pracownik Hotelu Amber z Gdańska. Warto więc jak najszybciej rozpocząć poszukiwania właściwej sali. Z kolei dla par, którym zależy na czasie, najlepszą opcją może być zastanowienie się nad mniej typowym terminem ślubu, np. w ciągu tygodnia lub w miesiącach jesiennych.

Wesele nad morzem z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem zarówno dla Młodej Pary, jak i dla wszystkich gości. Tak wyjątkowa okazja jak złożenie przysięgi małżeńskiej wymaga szczególnej oprawy, a trudno znaleźć lepszą scenerię dla zakochanych niż nadmorskie pejzaże.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *