Czym są hydrolaty?

Mimo iż występują na rynku już od dłuższego czasu, dopiero niedawno zrobiło się o nich głośno. Hydrolaty to bardzo intrygujące i niestandardowe produkty, które na pewno warto włączyć do codziennej pielęgnacji twarzy, aby jeszcze lepiej zadbać o skórę i zapewnić je wszystko to, czego ona potrzebuje. Hydrolat można spokojnie dostosować do własnych potrzeb, gdyż może on przyjmować zróżnicowane właściwości. Zawsze jednak dba o nawilżenie skóry. A solidnego nawilżenia potrzebuje każdy typ cery – nawet cera tłusta czy mieszana.

Hydrolaty – co to jest?

Czym są hydrolaty? To produkty kosmetyczne wytwarzane z roślin w procesie destylacji. Zawierają wodę podestylacyjną oraz niewielkie ilości olejków eterycznych, dzięki czemu koniec końców wykazują się właściwościami pielęgnacyjnymi. Jako że olejki i inne aktywne substancje są w nich rozpuszczane w sporej ilości wody, hydrolaty działają bardzo delikatnie i dzięki temu są bezpiecznym wyborem dla każdego typu skóry. Mogą być stosowane nawet na cerze wrażliwej. Nie powinny bowiem doprowadzić do podrażnień.

Aby hydrolat zapewnił komukolwiek dobre efekty pielęgnacyjne, należy prawidłowo z niego korzystać. Jak to zatem zrobić? Hydrolat przeważnie jest traktowany jako taka alternatywa dla tradycyjnego toniku. Podobnie jak on przywraca skórze właściwe pH, które zwykle ulega zmianie po zastosowaniu żelu do mycia buzi. Hydrolat można nałożyć na twarz w dowolny sposób. Przeważnie nasącza się nim płatek kosmetyczny i przeciera nim skórę, ale równie dobrze można też wklepać go w buzię palcami.

Jakie hydrolaty wybrać?

Jeszcze lepszym wyborem będą hydrolaty występujące w specjalnych buteleczkach z atomizerami. Nie trzeba ich nakładać ani na palce, ani na płatki kosmetyczne czy waciki. Wystarczy spryskać nimi całą buzię i poczekać, aż zawarte w nich substancje całkowicie się wchłoną, by potem od razu przejść do dalszych etapów pielęgnacji, czyli nakładania kremów. Atomizery są wygodniejsze i przede wszystkim bardziej higieniczne. To najlepszy wybór dla kobiet posiadających skórę mieszaną bądź wrażliwą.

Każda kobieta, która dowie się, czym są hydrolaty i jak działają, na pewno będzie chciała od razu udać się po taki produkt do sklepu, by natychmiastowo zacząć z niego korzystać. Na pewno jest to dobry pomysł. Hydrolaty oferują praktycznie to samo co tradycyjne toniki, ale jednak lepiej chronią skórę przed utratą nadmiernej ilości wody, a przy tym są na tyle delikatne, że można je stosować niemalże bez ograniczeń. Powinny więc na stałe zagościć w codziennej pielęgnacji. Dzięki nim będzie ona znacznie skuteczniejsza.

Redakcja ravel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *