Uroda, styl, kolory. Jak to połączyć?

0
13
uroda styl i kolor

Jednym z podstawowych elementów w modzie bez wątpienia jest kolor. W każdym sezonie dominują inne barwy, ale łączenie ich pozostaje uniwersalne. W tej materii nic się nie zmienia. Aby komponować najbardziej zjawiskowe stroje, a jeszcze kiedy chcielibyśmy, aby nasze kompozycje w żadnym razie nie utraciły nic z tego, co chcemy przedstawić, należy poznać odpowiednie reguły, które obowiązują podczas jakiegokolwiek projektowania. Omówmy sobie teraz kilka najpopularniejszych kolorów oraz tak zwanych ich bezpośrednich towarzyszy, aby przykładowo przybliżyć to, co przy odpowiednim wykorzystaniu tej wiedzy możemy osiągnąć.

Jak łączyć kolory?

Często może się zdarzyć tak, że kiedy będziemy chcieli kupić ubranie w najmodniejszym kolorze, w późniejszym terminie możemy mieć problem z włączeniem go do odpowiedniej stylizacji ubrań. Pojawia się zasadnicze pytanie. W czym jest problem, że nie możemy tego uczynić? Jak już wspomniałem, trzeba poznać wszelkie tajniki łączenia kolorów. Bez tej wiedzy nie będziemy mogli odpowiednio dobrać kompozycji ponieważ wszelkie próby będą kończyły się niepowodzeniem. Zanim zaczniemy cokolwiek projektować, zdobądźmy odpowiednie ku temu umiejętności.

Paleta kolorów – jak z niej korzystać?

Nie traktujmy tego, jak zło konieczne. Moda, to przede wszystkim przyjemność. Jeżeli chcemy odpowiednio wystylizować nasz ubiór, podstawowe informacje na temat komponowania barw musimy posiadać. Dlatego też do tego zagadnienia, podchodźmy z pełnym zaangażowaniem, wówczas osiągniemy cały zamierzony efekt. Jak więc to zrobić skutecznie? Aby połączyć odpowiednio kolory ubrań, musimy skorzystać z podstawowego narzędzia służącego do tego celu, jakim jest koło barw, na którym to właśnie znajduje się większość popularnych odcieni. Z tego też narzędzia możemy skorzystać na wiele sposobów:

Udane połączenia kontrastowe – czyli wybieramy kolory znajdujące się naprzeciwko siebie. Przykładowo: Granat z żółtym, niebieski z pomarańczowym, albo różowy z zielonym. Jeśli natomiast chcemy stworzyć bardziej stonowane łączenie kolorów, w takim wypadku musimy postawić na barwy ze sobą sąsiadujące. Może być to na przykład zestawienie kolorów: Niebieski z zielonym, granatowy z fioletowym, czy też czerwony z różowym.

Możemy także ograniczyć się do jednej barwy, która będzie w kilku odcieniach. Jest to tak zwane tworzenie stylizacji total look. To tylko kilka z wielu zagadnień przytoczonych w tym miejscu. W sytuacji, kiedy na poważnie chcemy zająć się takim projektowaniem, warto byłoby zapoznać się z fachową literaturą na ten temat, a projektując, unikniemy niepotrzebnych zawirowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here